Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Brakuje maszynistów w POLREGIO. Zawieszono 7 par pociągów!

Podziel się
Oceń

Z powodu braku maszynistów w podkarpackim zakładzie POLREGIO, wkrótce kursowanie siedmiu pociągów zostanie czasowo zawieszone. Decyzja ta podyktowana jest koniecznością zapewnienia pasażerom stabilnych i przewidywalnych połączeń kolejowych.
Brakuje maszynistów w POLREGIO. Zawieszono 7 par pociągów!

Autor: Anna Magda/ Biuro Prasowe UMWP

Sytuacja odwoływania pociągów przez POLREGIO wynika z niedoboru wykwalifikowanych maszynistów. Spółka intensywnie pracuje nad rozwiązaniem problemu, m.in. poprzez rekrutację i szkolenie nowych pracowników. Istnieje również możliwość przejęcia maszynistów z PKP CARGO S.A., jednak proces ten wymaga czasu ze względu na konieczność przeprowadzenia odpowiednich szkoleń i uzyskania niezbędnych uprawnień.

Brakuje maszynistów POLREGIO

Aby zminimalizować uciążliwości dla pasażerów, POLREGIO, w porozumieniu z Zarządem Województwa Podkarpackiego, zdecydowało się na czasowe zawieszenie kursowania siedmiu pociągów o najniższej frekwencji.

- Żeby zahamować tendencję wzrostową odwoływanych pociągów (dla przykładu 25 czerwca odwołanych było 29 pociągów, 26 czerwca 37 pociągów) POLREGIO zwróciło się do Zarządu Województwa o akceptację zawieszenia części pociągów, na okres wakacji - przekazała Aleksandra Gorzelak-Nieduży z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. 

- Nie chcąc narażać pasażerów na sytuacje nagłego odwoływania pociągów, Zarząd wyraził zgodę na czasowe zawieszenie 7 pociągów na liniach regionu na czas wakacji - dodała. 

Zawieszone zostaną kursy następujących pociągów:

  • REGIO 39602 Rzeszów Główny - Dębica z godz. 15:42  (pociąg relacji Rzeszów-Mielec)
  • REGIO 39613 Dębica - Rzeszów z godz. 17:28 (pociąg relacji Mielec-Rzeszów)
  • REGIO 32500 Przeworsk - Stalowa Wola Rozwadów z godz. 4:27 (kursuje od poniedziałku do soboty)
  • REGIO 32501 Stalowa Wola Rozwadów - Przeworsk z godz. 6:00 (kursuje od poniedziałku do soboty)
  • REGIO 33520 Rzeszów - Kolbuszowa z godz. 16:20
  • REGIO 33563 Kolbuszowa - Rzeszów z godz. 17:31
  • REGIO 33734 Przeworsk - Rzeszów z godz. 17:02

Na kursach pociągów: 39264 Dębica - Padew Narodowa z godz. 15:27 oraz 39287 Padew Narodowa - Dębica z godz. 16:29 wprowadzona zostaje autobusowa komunikacja zastępcza. 

Wybór ten, zdaniem Urzędu Marszałkowskiego, podyktowany był chęcią zapewnienia pasażerom dostępu do alternatywnych połączeń w odstępie 30 do 50 minut.

Zawieszenie kursowania pociągów rozpocznie się 3 lipca 2024 r. i potrwa do końca wakacji letnich. Pasażerowie proszeni są o zapoznanie się z zaktualizowanym rozkładem jazdy dostępnym na stronie internetowej POLREGIO oraz na stacjach kolejowych.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama