Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Siedem ofert wpłynęło w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Pilzna

Podziel się
Oceń

Między 88,5 mln a 140,8 mln zł wahają się oferty, które wpłynęły w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Pilzna w ciągu DK73. Jest to drugie zadanie z Programu budowy 100 obwodnic na Podkarpaciu, które zostanie skierowane do realizacji.
Siedem ofert wpłynęło w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Pilzna

Źródło: GDDKiA Rzeszów

Złożone w przetargu oferty zostaną sprawdzone i ocenione. Najkorzystniejsza z nich zostanie wybrana na podstawie trzech kryteriów: ceny (60 proc.), przedłużenia okresu gwarancji jakości na ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem, instalacje zasilające, konstrukcje wsporcze (10 proc.) oraz przedłużenia okresu gwarancji jakości na obiekty mostowe wraz z ich wyposażeniem (30 proc.).

W przetargu złożono następujące oferty:

  • Eurovia – 88 457 488,64 zł,
  • PORR – 96 664 470,00 zł,
  • Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Dębica i Mosty Łódź – 107 271 572,39 zł, 
  • Strabag – 107 381 862,31 zł,
  • Budimex – 110 695 316,16 zł,
  • Banimex – 117 833 721,88 zł,
  • Roverpol i Roverpol Infraestructuras – 140 835 000,00 zł.

Obwodnica o długości 2,6 km rozpocznie się za skrzyżowaniem DK94 z DK73 w Pilźnie i przebiegnie nad rzeką Dulcza. Zakończy się rondem włączającym w istniejącą DK73 w Strzegocicach.

Obwodnica będzie drogą klasy GP z jednym pasem ruchu w każdym kierunku oraz odpowiednią infrastrukturą. Zostanie wybudowany most nad rzeką Dulcza, a także dodatkowe jezdnie, ścieżki rowerowe i chodniki, system zarządzania ruchem oraz inne elementy infrastruktury, takie jak ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt i zbiorniki retencyjne.

Budowa obwodnicy Pilzna ma na celu poprawę przepustowości i bezpieczeństwa na DK73, co znacząco odciąży ruch w centrum miasta oraz przyczyni się do lepszej organizacji ruchu na trasie Kielce-Jasło. Projekt jest częścią szerszego programu, który obejmuje także budowę obwodnic Brzostku, Kołaczyc oraz Jasła.

Przewidywany czas zakończenia prac projektowych i robót budowlanych wynosi 35 miesięcy od podpisania umowy, z wyłączeniem okresów zimowych.

Program budowy 100 obwodnic w województwie podkarpackim

W województwie podkarpackim w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic (PB100) powstanie osiem nowych inwestycji drogowych. Oprócz skierowanego do realizacji II etapu obwodnicy Sanoka, w ciągu DK28 oraz obwodnicy Pilzna będącej na etapie postępowania przetargowego, są to jeszcze obwodnice: 

- Nowej Dęby w ciągu DK9,

- Kolbuszowej w ciągu DK9,

- Miejsca Piastowego w ciągu DK28,

- Przemyśla w ciągu DK28/DK77,

- Jasła w ciągu DK73,

- Brzostku i Kołaczyc w ciągu DK73.

Wszystkie obwodnice, jakie powstaną w ramach PB100 w województwie podkarpackim, będą drogami klasy GP (główne ruchu przyspieszonego). W ramach inwestycji wybudowane zostaną skrzyżowania jednopoziomowe (ronda) oraz odcinki dodatkowych jezdni zapewniających obsługę przyległych terenów. Inwestycje będą uwzględniać również m.in. budowę i przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z drogami obwodowymi, budowę i przebudowę systemu odwodnienia korpusu drogowego, budowę urządzeń ochrony środowiska i ruchu drogowego oraz budowę oświetlenia drogowego.

Głównym beneficjentem rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 są mieszkańcy miast i miejscowości, którzy szczególnie odczuwają skutki ruchu drogowego. Podstawowym celem budowy obwodnic jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miast i miasteczek. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo kierowców i podróżnych, a także mieszkańców poszczególnych miejscowości.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama