Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Drabinianka zyskała zieloną oazę - Arkadia jest już gotowa!

Podziel się
Oceń

Na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie, tuż obok szkoły i przedszkola przy ulicy Kwiatkowskiego, powstała nowa strefa rekreacji i wypoczynku o nazwie „Arkadia”. To owoc zaangażowania lokalnej społeczności, która zainicjowała projekt i aktywnie uczestniczyła w jego tworzeniu.
Drabinianka zyskała zieloną oazę - Arkadia jest już gotowa!

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Atrakcje dla dzieci, mnóstwo zieleni i nie tylko. Budowa nowej strefy rekreacji i wypoczynku przy ul. Jachowicza w Rzeszowie została zakończona sukcesem.

Zrodzona z pomysłu mieszkańców

Pomysł na zagospodarowanie terenu dawnych ogródków działkowych na osiedlu Drabinianka wysunęła pani Elżbieta.

Pani Elżbieta mówiła o tym pomyśle z takim zaangażowaniem, że jej entuzjazm przeszedł i na mnie. I zadanie mieszkańców wykonaliśmy – nasz Zarząd Zieleni Miejskiej właśnie zakończył tę inwestycję – mówił podczas piątkowego (5 lipca) spotkania na terenie nowej strefy wypoczynku z pomysłodawcami tej inwestycji prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Strefa rekreacji dla każdego

Na terenie sąsiadującym ze szkołą i przedszkolem przy ul. Kwiatkowskiego o powierzchni ponad 20 arów urządzono plac zabaw dla dzieci, wyposażony w m.in. tyrolkę, huśtawki, piaskownicę, a także inne wielofunkcyjne i muzyczne urządzenia zabawowe. Wybudowane zostały także alejki spacerowe, zamontowano ławki i stojaki na rowery.

- Roślinność, która pozostała po tych ogrodach (Kiedyś znajdowały się tam ogrody działkowe – przyp. red.) wkomponowaliśmy w nową strefę rekreacji – mówiła Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. 

Całość dopełniają więc piękne nasadzenia – byliny i ozdobne drzewa, m.in. platany klonolistne i tulipanowce.

- Miejsce jest piękne. To, co już zostało zrobione, traktujemy jako pierwszy etap. Tuż obok mamy jeszcze sporo terenów, które będziemy chcieli wykorzystać do rozbudowy Arkadii – dodał prezydent Rzeszowa.

Inwestycja z pewnością przysłuży się budowaniu przyjaznej przestrzeni miejskiej. Koszt budowy „Arkadii” na osiedlu Drabinianka wyniósł prawie 390 tys. zł.

fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama