Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Rzeszów szykuje się na piąty Marsz Równości!

Podziel się
Oceń

21 września ulicami Rzeszowa przejdzie piąty Marsz Równości. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą wyrazić swoje poparcie dla równych praw osób LGBTQIA+ i sprzeciwić się dyskryminacji.
Rzeszów szykuje się na piąty Marsz Równości!

Źródło: archiwum Halo Rzeszów

Podczas tegorocznego Marszu Równości jego organizatorzy chcą podkreślić kilka najważniejszych postulatów środowiska LGBTQ.  

Uchylenie uchwał anty-LGBT

Organizatorzy Marszu Równości domagają się uchylenia wszystkich uchwał "stref wolnych od LGBT", w tym uchwał powiatu dębickiego, łańcuckiego oraz miasta Dębica. Apelują również do urzędów marszałkowskich o przestrzeganie unijnego prawa i odrzucanie wniosków o dofinansowanie projektów z tych stref. Domagają się także ścigania samorządowców, którzy zatajają uchwały anty-LGBT w celu wyłudzenia unijnych funduszy.

Równość małżeńska

Uczestnicy Marszu Równości domagają się wprowadzenia równości małżeńskiej, w tym prawa do adopcji dzieci. Krytykują PSL za wtrącanie się w tę kwestię i podkreślają, że partia, której radni głosowali za strefami anty-LGBT, nie ma prawa decydować o prawach osób LGBTQIA+.

ZOBACZ TAKŻE:
 

Penalizacja mowy nienawiści

Społeczność LGBTQ żąda penalizacji mowy nienawiści i przestępstw z nienawiści skierowanych przeciwko osobom LGBTQIA+. Domagają się również konsekwentnego stosowania tych przepisów wobec osób z polityki, samorządu, organizacji pozarządowych, Kościoła, mediów tradycyjnych i społecznościowych.

Zamiana katechezy na etykę

Uczestnicy Marszu Równości postulują zastąpienie obowiązkowej katechezy etyką oraz edukacją antydyskryminacyjną i seksualną opartą na standardach WHO.

Ułatwiona procedura zmiany płci

Organizatorzy Marszu Równości domagają się prostej, zapewniającej poszanowanie godności, administracyjnej procedury zmiany płci w metryce, na podstawie oświadczenia, bez konieczności konsultacji lekarskich. Domagają się również refundacji operacji korekty płci.

Programy zdrowia psychicznego

Uczestnicy Marszu Równości postulują opracowanie we współpracy z organizacjami LGBTQIA+ programów zdrowia psychicznego ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób LGBTQIA+. Domagają się również bezwzględnego zakazu pseudonaukowej "terapii konwersyjnej".


Napisz komentarz
Komentarze
Polak 10.07.2024 20:18
Ktoś tak zorganizował ten świat by kobieta i mężczyzna tworzyli rodzinę, mieli potomstwo, kochali się i tworzyli rodzinę, wszystko co jest poza tym to dewiacja i zboczenie !!! Jeśli zboczeńcy na siłę chcą sią wedrzeć do normalnego życia to nie jest normalne i nigdy nie zostanie zaakceptowane przez zdrowe społeczeństwo!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama