Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Podkarpacki Hufiec Pracy ma nowego komendanta. Kim jest Piotr Wojnarowski?

Podziel się
Oceń

Piotr Wojnarowski nowym Komendantem Wojewódzkim Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie. Nominację otrzymał od minister Angieszki Dziemianowicz-Bąk z Lewicy.
Podkarpacki Hufiec Pracy ma nowego komendanta. Kim jest Piotr Wojnarowski?

Piotr Wojnarowski urodził się w Sanoku w 1974 roku, gdzie spędził całe swoje młodzieńcze lata. W Zespole Szkół Budowlanych w Sanoku zdobył zawód na kierunku technik budowlany, gdzie przystąpił do egzaminu zawodowego i maturalnego. Studiował kulturoznawstwo, dziennikarstwo i komunikację społeczną, ukończył też studia podyplomowe na kierunku zamówienia publiczne oraz z zarządzania w ochronie zdrowia, oraz zdobył uprawnienia pedagogiczne i instruktorskie w podnoszeniu ciężarów. 

Karierę zawodową rozpoczął od pracy w Zakładowym Klubie Sportowym ,,Sanoczanka'', w którym wcześniej uprawiał z sukcesami trójbój siłowy i podnoszenie ciężarów. W pod koniec lat 90 został wychowawcą w Ochotniczych Hufcach Pracy (komendantem wojewódzkim był nieżyjący już Pan Janusz Firlej). Sanocki Hufiec zajęcia praktyczne prowadził wtedy na Zasławiu w Autosanie, a także w Hucie Szkła, gdzie szkolono lakierników, spawaczy i ślusarzy. Następnym wyzwaniem była praca w Sanockim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, gdzie przepracował 12 lat. Od 2018 r. przeniósł się do szpitala w Lesku, gdzie do marca br. pracował w zamówieniach publicznych. 21 marca 2024 został powołany na zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Ochotniczych Hufców Pracy, a 8 lipca na Wojewódzkiego Komendanta Ochotniczych Hufców Pracy przez Komendanta Głównego OHP Jerzego Budzyna. Na stanowisku zastąpił dotychczasowego komendanta Jerzego Cyprysia.

Wraz z Maciejem Patronikiem pracował w Teatrze PP, jest członkiem Ligi Ochrony Przyrody (Członek Zarządu Głównego LOP). Dodatkowo zajmuje się sportem - od 5 lat jest prezesem i trenerem klubu MSS Gryf Sanok, w którym młodzi ludzie trenują sporty siłowe takie jak dwubój olimpijski i trójbój siłowy. Jest to mały klub, lecz reprezentuje ludzi zdolnych i pełnych pasji, którzy osiągają sukcesy sportowe na skale Polski i Europy, jak np. Patryk Sawulski (mistrz Polski, 6 miejsce w mistrzostwach Europy) i Kacper Piech (9 miejsce w mistrzostwach Europy w kategorii do lat 15)  

W tym roku Ochotnicze Hufce Pracy obchodzą 66 rocznicę powstania. Warto podkreślić, iż pierwsze jednostki OHP powstały właśnie na Podkarpaciu, w Bieszczadach w Majdanie koło Cisnej. Od jednostek karno-wychowawczych ewaluowały przez jednostki obronne, by stać się dziś zupełnie inną nowoczesną instytucja, która poza wychowaniem młodzieży zajmuje się doradztwem zawodowym i rynkiem pracy młodocianych. Na Podkarpaciu obecnie działa 10 Hufców, 4 Centra Kariery i Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu. 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama