Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Podkarpacki Hufiec Pracy ma nowego komendanta. Kim jest Piotr Wojnarowski?

Podziel się
Oceń

Piotr Wojnarowski nowym Komendantem Wojewódzkim Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie. Nominację otrzymał od minister Angieszki Dziemianowicz-Bąk z Lewicy.

Piotr Wojnarowski urodził się w Sanoku w 1974 roku, gdzie spędził całe swoje młodzieńcze lata. W Zespole Szkół Budowlanych w Sanoku zdobył zawód na kierunku technik budowlany, gdzie przystąpił do egzaminu zawodowego i maturalnego. Studiował kulturoznawstwo, dziennikarstwo i komunikację społeczną, ukończył też studia podyplomowe na kierunku zamówienia publiczne oraz z zarządzania w ochronie zdrowia, oraz zdobył uprawnienia pedagogiczne i instruktorskie w podnoszeniu ciężarów. 

Karierę zawodową rozpoczął od pracy w Zakładowym Klubie Sportowym ,,Sanoczanka'', w którym wcześniej uprawiał z sukcesami trójbój siłowy i podnoszenie ciężarów. W pod koniec lat 90 został wychowawcą w Ochotniczych Hufcach Pracy (komendantem wojewódzkim był nieżyjący już Pan Janusz Firlej). Sanocki Hufiec zajęcia praktyczne prowadził wtedy na Zasławiu w Autosanie, a także w Hucie Szkła, gdzie szkolono lakierników, spawaczy i ślusarzy. Następnym wyzwaniem była praca w Sanockim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, gdzie przepracował 12 lat. Od 2018 r. przeniósł się do szpitala w Lesku, gdzie do marca br. pracował w zamówieniach publicznych. 21 marca 2024 został powołany na zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Ochotniczych Hufców Pracy, a 8 lipca na Wojewódzkiego Komendanta Ochotniczych Hufców Pracy przez Komendanta Głównego OHP Jerzego Budzyna. Na stanowisku zastąpił dotychczasowego komendanta Jerzego Cyprysia.

Wraz z Maciejem Patronikiem pracował w Teatrze PP, jest członkiem Ligi Ochrony Przyrody (Członek Zarządu Głównego LOP). Dodatkowo zajmuje się sportem - od 5 lat jest prezesem i trenerem klubu MSS Gryf Sanok, w którym młodzi ludzie trenują sporty siłowe takie jak dwubój olimpijski i trójbój siłowy. Jest to mały klub, lecz reprezentuje ludzi zdolnych i pełnych pasji, którzy osiągają sukcesy sportowe na skale Polski i Europy, jak np. Patryk Sawulski (mistrz Polski, 6 miejsce w mistrzostwach Europy) i Kacper Piech (9 miejsce w mistrzostwach Europy w kategorii do lat 15)  

W tym roku Ochotnicze Hufce Pracy obchodzą 66 rocznicę powstania. Warto podkreślić, iż pierwsze jednostki OHP powstały właśnie na Podkarpaciu, w Bieszczadach w Majdanie koło Cisnej. Od jednostek karno-wychowawczych ewaluowały przez jednostki obronne, by stać się dziś zupełnie inną nowoczesną instytucja, która poza wychowaniem młodzieży zajmuje się doradztwem zawodowym i rynkiem pracy młodocianych. Na Podkarpaciu obecnie działa 10 Hufców, 4 Centra Kariery i Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu. 

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama