Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Podkarpacki Hufiec Pracy ma nowego komendanta. Kim jest Piotr Wojnarowski?

Podziel się
Oceń

Piotr Wojnarowski nowym Komendantem Wojewódzkim Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie. Nominację otrzymał od minister Angieszki Dziemianowicz-Bąk z Lewicy.

Piotr Wojnarowski urodził się w Sanoku w 1974 roku, gdzie spędził całe swoje młodzieńcze lata. W Zespole Szkół Budowlanych w Sanoku zdobył zawód na kierunku technik budowlany, gdzie przystąpił do egzaminu zawodowego i maturalnego. Studiował kulturoznawstwo, dziennikarstwo i komunikację społeczną, ukończył też studia podyplomowe na kierunku zamówienia publiczne oraz z zarządzania w ochronie zdrowia, oraz zdobył uprawnienia pedagogiczne i instruktorskie w podnoszeniu ciężarów. 

Karierę zawodową rozpoczął od pracy w Zakładowym Klubie Sportowym ,,Sanoczanka'', w którym wcześniej uprawiał z sukcesami trójbój siłowy i podnoszenie ciężarów. W pod koniec lat 90 został wychowawcą w Ochotniczych Hufcach Pracy (komendantem wojewódzkim był nieżyjący już Pan Janusz Firlej). Sanocki Hufiec zajęcia praktyczne prowadził wtedy na Zasławiu w Autosanie, a także w Hucie Szkła, gdzie szkolono lakierników, spawaczy i ślusarzy. Następnym wyzwaniem była praca w Sanockim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, gdzie przepracował 12 lat. Od 2018 r. przeniósł się do szpitala w Lesku, gdzie do marca br. pracował w zamówieniach publicznych. 21 marca 2024 został powołany na zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Ochotniczych Hufców Pracy, a 8 lipca na Wojewódzkiego Komendanta Ochotniczych Hufców Pracy przez Komendanta Głównego OHP Jerzego Budzyna. Na stanowisku zastąpił dotychczasowego komendanta Jerzego Cyprysia.

Wraz z Maciejem Patronikiem pracował w Teatrze PP, jest członkiem Ligi Ochrony Przyrody (Członek Zarządu Głównego LOP). Dodatkowo zajmuje się sportem - od 5 lat jest prezesem i trenerem klubu MSS Gryf Sanok, w którym młodzi ludzie trenują sporty siłowe takie jak dwubój olimpijski i trójbój siłowy. Jest to mały klub, lecz reprezentuje ludzi zdolnych i pełnych pasji, którzy osiągają sukcesy sportowe na skale Polski i Europy, jak np. Patryk Sawulski (mistrz Polski, 6 miejsce w mistrzostwach Europy) i Kacper Piech (9 miejsce w mistrzostwach Europy w kategorii do lat 15)  

W tym roku Ochotnicze Hufce Pracy obchodzą 66 rocznicę powstania. Warto podkreślić, iż pierwsze jednostki OHP powstały właśnie na Podkarpaciu, w Bieszczadach w Majdanie koło Cisnej. Od jednostek karno-wychowawczych ewaluowały przez jednostki obronne, by stać się dziś zupełnie inną nowoczesną instytucja, która poza wychowaniem młodzieży zajmuje się doradztwem zawodowym i rynkiem pracy młodocianych. Na Podkarpaciu obecnie działa 10 Hufców, 4 Centra Kariery i Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu. 

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama