Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Wakacje w gminach Powiatu Rzeszowskiego

Podziel się
Oceń

Placówki kulturalne i rekreacyjne na terenie Powiatu Rzeszowskiego organizują w czasie wakacji wiele ciekawych imprez, koncertów, pikników i półkolonii. Poniżej przedstawiamy niektóre propozycje.
Wakacje w gminach Powiatu Rzeszowskiego

Źródło: Powiat Rzeszowski

 Tradycyjnie w wielu ośrodkach kultury na terenie Powiatu organizowane są półkolonie dla najmłodszych, gdzie dzieci mają zapewnioną opiekę o szereg możliwości atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale zorganizowało już m.in. tematyczne „Wakacyjne warsztaty kulturalne”. Turnus I „Teatralny” obejmował np.  spotkania z aktorami czy warsztaty teatralne, zaś turnus II „W 5 dni dookoła świata” był okazją do spotkań z podróżnikami i zwiedzania ciekawych miejsc w okolicy. Interesujące, bezpłatne oferty dla dzieci w wieku 7-12 lat przygotował Lokalny Ośrodek Kultury „Razem” w Niechobrzu. Każdego tygodnia w innej filii LOK organizowane są zajęcia świetlicowe dla najmłodszych. Już odbyły się one w Niechobrzu i Lutoryżu, do 19 lipca trwają w Zarzeczu, od 29 lipca do 2 sierpnia odbędą się ponownie w Niechobrzu, zaś 5-9 sierpnia w Mogielnicy. 

W okresie wakacji na terenie gminy Boguchwała trwają też wakacje „Wakacje z Zumbą”. We wtorki o godz. 19.00 organizowane są w Domu Kultury w Kielanówce, zaś w środy o 19.00 w Racławówce. 9 sierpnia plenerowe zajęcia zumby odbędą się przy Domu Kultury w Zgłobniu. W sierpniu turnus półkolonii organizuje również Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni – filia w Siedliskach, gdzie dla uczestników przewidziano zajęcia zarówno sportowe jak również związane z nowoczesnymi technologiami, robotyką, elektroniką, grafiką komputerową i tworzeniem gier.

Ciekawą ofertę spędzenia wolnego, wakacyjnego czasu przygotowano w ramach Dni Błażowej, które odbędą się 29 i 21 lipca. W pierwszym dniu imprezy wystąpi zespół Ćmy, zaś gwiazdą wieczoru będzie legendarny Big Cyc. Następnego dnia zaplanowano wiele atrakcji dla najmłodszych w ramach strefy zabawy Disneya. Wystąpią również zespoły artystyczne Gminnego Ośrodka Kultury w Błażowej i miejscowej szkoły muzycznej. Przewidziane są pokazy strong nation, sztuk walki, magii i iluzji, flow dance oraz występ zespołu Sarius. Na koniec Dni Błażowej odbędzie się koncert Golec uOrkiestry. W czasie imprezy zbierane będą pieniądze na rzecz chorej Klary Świst.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się organizowane corocznie w Dynowie Dni Pogórza Dynowskiego. Tegoroczna, już 57 edycja imprezy, odbędzie się 10 i 11 sierpnia.  Wystąpią na niej gwiazdy polskiej sceny muzycznej i kabaretowej, zespoły ludowe. Zaplanowane są m.in. występy Baciarów, Konia Polskiego, Marcina Dańca i zespołu Video. Uzupełnieniem całości będą pokazy sportowe, warsztaty, strefy zabaw dla dzieci i stoiska z regionalnymi produktami.

W Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Dynowie do końca sierpnia trwać będzie  Letnia Szkoła Gry na Cymbałach, której organizatorem jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Prowadzą ją ojciec i syn: Stanisław i Szymon Tadla, mistrzowie gry na cymbałach ze Szklar, kultywujący tradycje tego unikalnego już instrumentu.

Zaś 28 lipca dynowski MOKSiR organizuje kolejny raz nie lada gratkę dla miłośników motoryzacji. Na terenie Ośrodka Turystycznego Błękitny San w Dynowie odbędzie się wystawa pojazdów zabytkowych „Weterani szos” z prezentacjami zabytkowych samochodów, ciężarówek, traktorów i maszyn rolniczych.

W gminie Głogów Małopolski przez całe wakacje trwają pikniki rodzinne, organizowane w różnych częściach gminy. 20 lipca odbędą się one w Budach Głogowskich i Zabajce, 21 lipca w Pogwizdowie Starym, 28 lipca w Przewrotnem, 10 sierpnia w Woli Cichej, 24 i 25 sierpnia w Wysokiej Głogowskiej.

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem zapraszają z kolei 26 lipca w godzinach 16-20 na Wyprzedaż Garażową „Ciuch w ruch…”, czyli swoistą giełdę staroci gdzie można będzie kupić rozmaite, ciekawe rzeczy, będące gratką nie tylko dla kolekcjonerów.

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małpolskim zaprasza w czasie wakacji m.in. na „kino pod chmurką”. Pokazy filmowe odbędą się na terenie obiektów sportowych Zespołu Szkół w Sokołowie 26 lipca i 9 sierpnia od godz. 21. W przypadku niepogody projekcje odbędą się w sali widowiskowej MGOKSiR. Z kolei w dniach 22-24 sierpnia w Sokołowie Młp. odbędzie się już po raz 12 Plener malarski.

Interesująco zapowiadają się zaplanowane na 3 i 4 sierpnia Dni Trzebowniska. Organizatorzy zapowiadają m.in. olbrzymią strefę zabaw dla dzieci z wesołym miasteczkiem i parkiem „dmuchańców”. Część atrakcji jest jeszcze owiana tajemnicą, ale wiemy już, że wystąpi m.in. utalentowana piosenkarka i kompozytorka Clodie.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama