Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Drony na rzeszowskich drogach. Oczy policji na niebie [WIDEO]

Podziel się
Oceń

Coraz częściej słyszymy o innowacyjnych rozwiązaniach, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Jednym z takich narzędzi, które zyskuje na popularności, są drony. I to właśnie dzięki nim policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie prowadzą coraz skuteczniejsze działania kontrolne.
Drony na rzeszowskich drogach. Oczy policji na niebie [WIDEO]

Źródło: KWP Rzeszów

Wczorajsza akcja przeprowadzona na jednym z rzeszowskich skrzyżowań była kolejnym dowodem na to, że drony stały się nieodłącznym elementem pracy funkcjonariuszy zajmujących się bezpieczeństwem ruchu drogowego. Dzięki możliwości obserwacji sytuacji z lotu ptaka, policjanci mają pełny obraz tego, co dzieje się na drodze. Mogą szybko dostrzec wszelkie nieprawidłowości, takie jak przekraczanie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa czy właśnie, jak to miało miejsce wczoraj, niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

16 wykroczeń w ciągu kilku godzin

Podczas kilkugodzinnej akcji przeprowadzonej na wskazanym skrzyżowaniu, rzeszowscy policjanci ujawnili aż 16 wykroczeń związanych z niezastosowaniem się do sygnalizacji świetlnej. To alarmujące dane, które pokazują, jak wiele osób wciąż lekceważy przepisy ruchu drogowego. Warto podkreślić, że tego typu wykroczenia mogą mieć bardzo poważne konsekwencje, zarówno dla sprawców, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.

ZOBACZ WIDEO:

Jakie są zalety wykorzystania dronów przez policję?

  • Szybka reakcja: Dzięki możliwości obserwacji dużego obszaru w krótkim czasie, policjanci mogą natychmiast reagować na wszelkie zagrożenia.
  • Dyskrecja: Drony umożliwiają prowadzenie działań kontrolnych w sposób mniej inwazyjny niż tradycyjne patrole.
  • Dokumentacja: Nagrania wykonane dronem mogą służyć jako dowód w postępowaniach administracyjnych lub karnych.
  • Efektywność: Wykorzystanie dronów pozwala na zwiększenie skuteczności działań kontrolnych, zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych dla tradycyjnych patroli.

Drony a bezpieczeństwo na drogach

Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, to jedno z priorytetowych zadań podkarpackich policjantów. Do walki z niebezpiecznymi, a czasem agresywnymi zachowaniami kierowców, funkcjonariusze wykorzystują nie tylko drony, ale również nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, motocykle oraz nowoczesne urządzenia służące do mierzenia prędkości.   

Skrzyżowania – newralgiczne punkty

Skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, to miejsca newralgiczne, na których często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Ignorowanie sygnalizacji świetlnej lub chwila nieuwagi w rejonie przejść dla pieszych, może kosztować życie innej osoby. Dlatego tak ważne jest prowadzenie regularnych kontroli w tych miejscach.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Każdy z nas ma wpływ na to, czy nasze drogi będą bezpieczne.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama