Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Rusza rozbudowa Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego [WIZUALIZACJE]

Podziel się
Oceń

Uniwersytet Rzeszowski stawia kolejny krok w rozwoju swojej infrastruktury sportowej. 1 sierpnia br. podpisano umowę na budowę II etapu Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego. To inwestycja o wartości ponad 26 milionów złotych, która znacząco wpłynie na jakość kształcenia studentów oraz rozwój sportu akademickiego w regionie.
Rusza rozbudowa Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego [WIZUALIZACJE]
Wizualizacja rozbudowy Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego.

Źródło: mat. prasowe UR

Nowy obiekt, powstający w sąsiedztwie już istniejącej hali lekkoatletycznej, będzie stanowił nowoczesne centrum sportowe dla studentów i pracowników uczelni. W jego skład wejdą:

  • Sale dydaktyczne: w tym dwie aule wykładowe, które umożliwią prowadzenie zajęć teoretycznych na najwyższym poziomie.
  • Gabinety naukowe: zapewnią komfortowe warunki pracy dla kadry naukowej.
  • Sale sportowe: w tym sala gier zespołowych i sala gimnastyczna, wyposażone w profesjonalny sprzęt.
  • Szatnie i magazyny: zapewnią wygodę korzystającym z obiektu.
  • Boiska zewnętrzne: kort tenisowy oraz boisko typu Orlik, które będą dostępne dla całej społeczności akademickiej.
mat. prasowe UR (3)

Głównym celem inwestycji jest stworzenie nowoczesnej bazy dydaktycznej i sportowej dla Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej. Dzięki nowemu obiektowi uczelnia będzie mogła poszerzyć swoją ofertę edukacyjną, organizować więcej zajęć praktycznych oraz prowadzić badania naukowe na wysokim poziomie.

Korzyści dla studentów

Nowe centrum sportowe to szansa dla studentów na jeszcze lepszy rozwój. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze będą mieli możliwość uprawiania różnorodnych dyscyplin sportowych, a także uczestniczenia w zajęciach rekreacyjnych. Ponadto dostęp do profesjonalnych sal i sprzętu pozwoli im zdobywać nowe umiejętności i doskonalić swoje sportowe pasje.

Realizacja tego projektu to inwestycja w przyszłość uczelni i regionu. Nowoczesny kompleks sportowy przyczyni się do:

  • Podwyższenia jakości kształcenia studentów.
  • Rozwijania sportu akademickiego.
  • Promocji zdrowego stylu życia wśród studentów.
  • Wzmocnienia pozycji Uniwersytetu Rzeszowskiego jako przodującej uczelni w regionie.

Całość inwestycji ma zostać zrealizowana w ciągu 22 miesięcy. Generalnym wykonawcą prac została firma BAUDZIEDZIC, która posiada bogate doświadczenie w realizacji tego typu obiektów.

Budowa Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego to ważny krok dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nowoczesny kompleks sportowy stanie się wizytówką uczelni i miejscem, w którym studenci będą mogli rozwijać swoje pasje i talenty.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama