Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Świat dawnej arystokracji w Zamku w Łańcucie

Podziel się
Oceń

W weekend, 17 i 18 sierpnia, Muzeum-Zamek w Łańcucie otworzy drzwi do świata pełnego elegancji, tajemnic i niezwykłych historii. Wydarzenie „Prawdziwe Historie” przeniesie nas w czasy, gdy bale były najważniejszym wydarzeniem towarzyskim, a moda zmieniała się szybciej niż dziś.
Świat dawnej arystokracji w Zamku w Łańcucie

Źródło: Muzeum-Zamek w Łańcucie

Podczas warsztatów uczestnicy wydarzenia będą mogli samodzielnie wykonać kosmetyki według receptury sprzed wieków oraz zwiedzić ekspozycję dawnej Oranżerii – a to wszystko za złotówkę od osoby.

Co czeka na odwiedzających?

Spotkanie będzie drugą odsłoną cyklu „Prawdziwe Historie”, związanego ze specjalnym zwiedzaniem tematycznym ekspozycji dawnej Oranżerii oraz wydarzeniami towarzyszącymi.

17 sierpnia (sobota)

W godzinach 13:30-15:00 odbędzie się prelekcja „Kolory Paryża – historia makijażu i kosmetyków kolorowych na sto lat przed wynalezieniem tuszu do rzęs”. Wykład poprowadzi Marta Veil, która jest pasjonatką historii mody i urody obowiązującej w latach 1770-1815.

W tym dniu organizatorzy zapraszają również na warsztaty, w trakcie których będzie można samodzielnie przygotować kosmetyki według dawnych receptur. Zajęcia, które również poprowadzi Marta Veil, zaplanowano na godz.: 15:00-16:30 oraz 17:00- 18:30. 

Na prelekcję i warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Cena biletu: 1 zł/os.

18 sierpnia (niedziela)

W godzinach 10:00-13:00 odbędzie się zwiedzanie dawnej Oranżerii przy muzyce na żywo w wykonaniu Vision Trio. O godzinie 14 rozpocznie się prelekcja „O balach i modzie balowej”, którą poprowadzi Bożena Lauzer, kustosz w Dziale Edukacji Muzealnej, Muzeum-Zamek w Łańcucie. Na wykład obowiązują wcześniejsze zapisy. Cena biletu: 1 zł/os.

Zapisy na sobotnie i niedzielne wydarzenia towarzyszące (prelekcje oraz warsztaty) przyjmowane są pod adresem: [email protected] lub pod numerem telefonu : 17 225 20 08, w. 150, w. 139.

Bilety na „Prawdziwe Historie” należy zakupić w kasach biletowych w Maneżu przy ul. 3-go Maja 10 lub w kasach w budynku dawnej Oranżerii.

źródło: Muzeum-Zamek w Łańcucie
Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama