Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Świat dawnej arystokracji w Zamku w Łańcucie

Podziel się
Oceń

W weekend, 17 i 18 sierpnia, Muzeum-Zamek w Łańcucie otworzy drzwi do świata pełnego elegancji, tajemnic i niezwykłych historii. Wydarzenie „Prawdziwe Historie” przeniesie nas w czasy, gdy bale były najważniejszym wydarzeniem towarzyskim, a moda zmieniała się szybciej niż dziś.
Świat dawnej arystokracji w Zamku w Łańcucie

Źródło: Muzeum-Zamek w Łańcucie

Podczas warsztatów uczestnicy wydarzenia będą mogli samodzielnie wykonać kosmetyki według receptury sprzed wieków oraz zwiedzić ekspozycję dawnej Oranżerii – a to wszystko za złotówkę od osoby.

Co czeka na odwiedzających?

Spotkanie będzie drugą odsłoną cyklu „Prawdziwe Historie”, związanego ze specjalnym zwiedzaniem tematycznym ekspozycji dawnej Oranżerii oraz wydarzeniami towarzyszącymi.

17 sierpnia (sobota)

W godzinach 13:30-15:00 odbędzie się prelekcja „Kolory Paryża – historia makijażu i kosmetyków kolorowych na sto lat przed wynalezieniem tuszu do rzęs”. Wykład poprowadzi Marta Veil, która jest pasjonatką historii mody i urody obowiązującej w latach 1770-1815.

W tym dniu organizatorzy zapraszają również na warsztaty, w trakcie których będzie można samodzielnie przygotować kosmetyki według dawnych receptur. Zajęcia, które również poprowadzi Marta Veil, zaplanowano na godz.: 15:00-16:30 oraz 17:00- 18:30. 

Na prelekcję i warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Cena biletu: 1 zł/os.

18 sierpnia (niedziela)

W godzinach 10:00-13:00 odbędzie się zwiedzanie dawnej Oranżerii przy muzyce na żywo w wykonaniu Vision Trio. O godzinie 14 rozpocznie się prelekcja „O balach i modzie balowej”, którą poprowadzi Bożena Lauzer, kustosz w Dziale Edukacji Muzealnej, Muzeum-Zamek w Łańcucie. Na wykład obowiązują wcześniejsze zapisy. Cena biletu: 1 zł/os.

Zapisy na sobotnie i niedzielne wydarzenia towarzyszące (prelekcje oraz warsztaty) przyjmowane są pod adresem: [email protected] lub pod numerem telefonu : 17 225 20 08, w. 150, w. 139.

Bilety na „Prawdziwe Historie” należy zakupić w kasach biletowych w Maneżu przy ul. 3-go Maja 10 lub w kasach w budynku dawnej Oranżerii.

źródło: Muzeum-Zamek w Łańcucie
Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama