Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Muzyczne warsztaty i koncert dla dzieci w Rzeszowskich Piwnicach

Podziel się
Oceń

Rzeszowski Inkubator Kultury, Rzeszowskie Piwnice, Estrada Rzeszowska oraz Grupa eN i zespół Lisia Banda zapraszają na muzyczne warsztaty rodzinne i koncert piosenek dla dzieci. Zapisy ruszają w sierpniu.
Muzyczne warsztaty i koncert dla dzieci w Rzeszowskich Piwnicach

Źródło: Estrada Rzeszowska

Oba wydarzenia odbędą się w przestrzeni Rzeszowskich Piwnic Warsztaty, zaplanowane na 25 sierpnia, to propozycja dla rodziców oraz dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które znajdują się w spektrum autyzmu lub mają ADHD.

Podczas warsztatów uczestnicy, pod opieką doświadczonych muzyków, wspólnie opracują dwa utwory: „Idzie Grześ” Juliana Tuwima oraz „Pomidor” Jana Brzechwy. Nauczą się też wykonywać dwie piosenki z repertuaru zespołu Lisia Banda. Muzyka będzie oparta na prostych, łatwo przyswajalnych melodiach i rytmach, które zachęcą do wspólnego śpiewania i muzykowania na prostych instrumentach perkusyjnych.

źródło: Estrada Rzeszowska

Koncert, zaplanowany na 1 września, będzie kontynuacją warsztatowych działań. Zespół Lisia Banda zaprezentuje utwory klasyków poezji dziecięcej, takich jak Julian Tuwim, Jan Brzechwa czy Maria Konopnicka. Wykorzystanie akustycznych instrumentów, takich jak gitara, gitalele, cajon czy perkusjonalia, sprawi, że muzyka będzie przystępna dla wszystkich, w tym dla osób o zwiększonej wrażliwości na bodźce (osoby ze spektrum autyzmu, ADHD). Wykorzystywane elementy, takie jak nauka wystukiwania rytmu, są jednym z podstawowych narzędzi muzykoterapeutycznych. Piosenki będą zaaranżowane w sposób, że jest przystępny dla dzieci i zachęca do wspólnego muzykowania. Muzykoterapia wykorzystuje doświadczenia muzyczne i relacje, dzięki którym się one wykształcają, po to, aby wspomagać i umożliwiać nawiązywanie kontaktów z innymi oraz dzielenie się emocjami i uczuciami.

źródło: Estrada Rzeszowska

Wstęp na warsztaty i koncert jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy, które ruszą w sierpniu. Szczegółowe informacje można znaleźć na mediach społecznościowych Estrady Rzeszowskiej.

Inicjatywa realizowana jest w ramach konkursu dotacyjnego „DziałajMY” realizowanego przez Rzeszowski Inkubator Kultury działający w strukturze Estrady Rzeszowskiej.

Grupa eN to nieformalna grupa działająca na terenie Rzeszowa i okolic, która zrzesza rodziców i dzieci na prowadzonych w edukacji domowej oraz działająca na rzecz integracji osób ze spektrum autyzmu i ADHD.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama