Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

Rzeszów inwestuje w edukację. Podczas uroczystej konferencji prasowej prezydent Konrad Fijołek ogłosił rozpoczęcie długo oczekiwanej rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 21 przy ulicy Miodowej. To inwestycja, która znacząco poprawi warunki nauki i pracy dla uczniów oraz nauczycieli tej placówki. Koszt tej inwestycji to prawie 19,6 mln zł.
Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 w Rzeszowie

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

- Choć mamy wciąż wakacje to nasz samorząd cały czas myśli o szkołach, o poprawie warunków nauki naszych uczniów. Dlatego dziś, prawie w środku lata, chcemy przekazać bardzo dobrą informację rzeszowianom, zwłaszcza tym, których dzieci uczą się w Szkole Podstawowej nr 21, a którzy od lat zabiegali o rozbudowę tej placówki. To zadanie było także jednym z moich zobowiązań. I dotrzymuję słowa – dziś podpisujemy umowę na rozbudowę szkoły przy ul. Miodowej – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

Podczas piątkowej (9 sierpnia) konferencji w ratuszu podpisana została umowa z firmą Texom, która zwyciężyła w przetargu i zrealizuje inwestycję przy ul. Miodowej.

- W Rzeszowie wykonaliśmy już kilka inwestycji, wśród których są m.in. basen przy ul. Matuszczaka, hala sportowa przy szkole przy ul. Towarnickiego. Przez krótki okres nie było nas w mieście, ale wracamy. Cieszymy się, że Rzeszów stawia na inwestycje, dzięki czemu miasta się rozwija, a takie firmy jak nasza mają pracę i także się rozwijają – powiedział Paweł Stochmal, wiceprezes zarządu Texom Sp. z o.o.

W ramach tej inwestycji wybudowana zostanie nowa, trzykondygnacyjna część szkoły. 12 pełnowymiarowych sal lekcyjnych, sala komputerowa, sala językowa, dwie świetlice, biblioteka z czytelnią, pokój nauczycielski oraz pokój wicedyrektora, a także dwa pomieszczenia przeznaczone dla pedagoga i logopedy – to tylko niektóre z pomieszczeń, które znajdą się w nowym obiekcie.

fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

Całkowity koszt inwestycji to blisko 19,6 mln zł. Zgodnie z podpisaną umową, prace budowlane mają zakończyć się do 31 maja 2026 roku.

- Cieszę się bardzo z tego, że dopiero co zakończyliśmy dużą inwestycję związaną z edukacją – budowę hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego, a już rozpoczynamy kolejną. W szkole przy Miodowej chce się uczyć wiele dzieci, także spoza obwodu, dlatego też poprawimy warunki dydaktyczne – będzie więcej przestrzeni zarówno dla uczniów jak i kadry nauczycielskiej – dodała Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialna m.in. za edukację.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama