Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

TEATR W SIECI/ NATENCZAS. Rusza V edycja warsztatów teatralnych w „Siemaszkowej”

Podziel się
Oceń

W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie rusza nabór do V edycji wyjątkowych warsztatów teatralnych dla młodzieży znanych pod nazwą TEATR W SIECI/ NATENCZAS. Finansowana w ramach ministerialnego projektu Przestrzenie Sztuki Teatr inicjatywa skierowana jest do dzieci i młodzieży ze szkół i placówek oświatowych szczebla podstawowego i ponadpodstawowego z województwa podkarpackiego.
TEATR W SIECI/ NATENCZAS. Rusza V edycja warsztatów teatralnych w „Siemaszkowej”

Źródło: mat. promocyjne

Pomysł warsztatów TEATR W SIECI/ NATENCZAS zrodził się cztery lata temu podczas pierwszego lock-down’u i pandemii covid-19. Ogromne zainteresowanie projektem ze strony uczniów i nauczycieli zdecydowało o jego kontynuacji w kolejnych latach. Od początku jego trwania, w projekcie udział wzięło ponad sto grup z całego Podkarpacia. Tak jak w poprzednich edycjach, w programie zaplanowano warsztaty teatralne dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Do projektu zaangażowani zostaną prowadzący warsztaty aktorzy, których wyboru dokona Teatr. Na młodzież czeka seria warsztatów w formie online oraz spotkań z artystami na żywo, które odbędą się we wrześniu i przygotują ich do stworzenia etiud teatralnych. Efekty prac warsztatowych zaprezentowane zostaną podczas finału projektu na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

TEATR W SIECI/ NATENCZAS to projekt stworzony z myślą o szeroko pojętej integracji – dzięki niemu inicjowana jest współpraca pomiędzy aktorami (również freelancerami), a szkołami z całego regionu podkarpackiego, która aktywizuje młodzież, dając możliwość rozwoju, poznawania rówieśników, a także zapoznaje ich z pracą i funkcjonowaniem teatru od kulis.

Zgłoszenia do V edycji projektu TEATR W SIECI/ NATENCZAS przyjmowane są do dnia 9 września 2024 r. Wyboru szkoły/placówek, których uczniowie wezmą udział w warsztatach, dokonuje Teatr. Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność nadsyłanych kart zgłoszeniowych. Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne są na stronie Teatru: www.teatr-rzeszow.pl.

Wydarzenie zrealizowano w ramach Przestrzeni Sztuki Teatr. Program finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama