Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

TEATR W SIECI/ NATENCZAS. Rusza V edycja warsztatów teatralnych w „Siemaszkowej”

Podziel się
Oceń

W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie rusza nabór do V edycji wyjątkowych warsztatów teatralnych dla młodzieży znanych pod nazwą TEATR W SIECI/ NATENCZAS. Finansowana w ramach ministerialnego projektu Przestrzenie Sztuki Teatr inicjatywa skierowana jest do dzieci i młodzieży ze szkół i placówek oświatowych szczebla podstawowego i ponadpodstawowego z województwa podkarpackiego.
TEATR W SIECI/ NATENCZAS. Rusza V edycja warsztatów teatralnych w „Siemaszkowej”

Źródło: mat. promocyjne

Pomysł warsztatów TEATR W SIECI/ NATENCZAS zrodził się cztery lata temu podczas pierwszego lock-down’u i pandemii covid-19. Ogromne zainteresowanie projektem ze strony uczniów i nauczycieli zdecydowało o jego kontynuacji w kolejnych latach. Od początku jego trwania, w projekcie udział wzięło ponad sto grup z całego Podkarpacia. Tak jak w poprzednich edycjach, w programie zaplanowano warsztaty teatralne dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Do projektu zaangażowani zostaną prowadzący warsztaty aktorzy, których wyboru dokona Teatr. Na młodzież czeka seria warsztatów w formie online oraz spotkań z artystami na żywo, które odbędą się we wrześniu i przygotują ich do stworzenia etiud teatralnych. Efekty prac warsztatowych zaprezentowane zostaną podczas finału projektu na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

TEATR W SIECI/ NATENCZAS to projekt stworzony z myślą o szeroko pojętej integracji – dzięki niemu inicjowana jest współpraca pomiędzy aktorami (również freelancerami), a szkołami z całego regionu podkarpackiego, która aktywizuje młodzież, dając możliwość rozwoju, poznawania rówieśników, a także zapoznaje ich z pracą i funkcjonowaniem teatru od kulis.

Zgłoszenia do V edycji projektu TEATR W SIECI/ NATENCZAS przyjmowane są do dnia 9 września 2024 r. Wyboru szkoły/placówek, których uczniowie wezmą udział w warsztatach, dokonuje Teatr. Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność nadsyłanych kart zgłoszeniowych. Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne są na stronie Teatru: www.teatr-rzeszow.pl.

Wydarzenie zrealizowano w ramach Przestrzeni Sztuki Teatr. Program finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama