Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Upamiętnienie walk o Niepodległość

Podziel się
Oceń

W ramach tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości Spółka PGE objęła mecenatem powstanie muralu upamiętniającego niepodległościowe walki młodych żołnierzy w Przemyślu. To jedna z wielu inicjatyw patriotycznych, które wspiera Grupa PGE.
  • Źródło: Informacja prasowa
Przemyski mural upamiętnia żołnierzy „kompanii studenckiej”, którzy 11 listopada 1918 r. rozpoczęli ostateczny bój o Przemyśl. Wśród walczących znaleźli się uczniowie przemyskich szkół, harcerze, gimnazjaliści, a nawet dziesięcioletni chłopcy. Wielu z nich podczas tych walk zginęło.

- Zaangażowanie w budowanie i pielęgnowanie tożsamości narodowej poprzez pamięć o naszej historii to jeden z kierunków działań Grupy PGE w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. PGE Obrót, mając swoją siedzibę na Podkarpaciu wspiera lokalne wydarzenia historyczne, w tym przypadku składając hołd bohaterskim, młodym Polakom, którzy dołożyli dar swojej krwi do tego wielkiego osiągnięcia, jakim jest niepodległa Polska – mówi Robert Choma, prezes zarządu PGE Obrót.

Mural został oficjalnie odsłonięty 10 listopada. Inicjatorami przedsięwzięcia są Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch. Dzieło, którego autorem jest podkarpacki artysta Arkadiusz Andrejkow, powstało na terenie koszar wojskowych w Przemyślu.

Upamiętnienie walk o Niepodległość
Powstały mural

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama