Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Już niedługo cały Rzeszów będzie żył bluesem!

Podziel się
Oceń

Rzeszów przygotowuje się na kolejną edycję jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce – Rzeszów Breakout Days 2024. To coroczne święto bluesa i rocka nie tylko honoruje dziedzictwo legendarnego zespołu Breakout i jego charyzmatycznego frontmana, Tadeusza Nalepy, ale również jest miejscem spotkań miłośników muzyki, którzy pragną poznać nowe brzmienia kształtujące współczesną scenę muzyczną.
Już niedługo cały Rzeszów będzie żył bluesem!

Źródło: mat. prasowe Estrady Rzeszowskiej

Tegoroczna edycja festiwalu, jak zawsze, obfituje w różnorodne wydarzenia, które zadowolą zarówno fanów klasycznego bluesa, jak i tych, którzy szukają świeżych dźwięków. Jednym z głównych punktów programu będzie Ogólnopolski Konkurs Zespołów Bluesowych, który pozwoli na odkrycie nowych talentów. Uczestnicy konkursu będą mieli okazję zaprezentować się przed szeroką publicznością oraz zdobyć cenne nagrody.

Festiwal rozpocznie się uroczystym Koncertem Otwarcia w Kinie Zorza, podczas którego na scenie pojawią się znani i cenieni muzycy, m.in. Piotr Nalepa, Robert Lubera, Sławek Wierzcholski, Bartek Grzanek, Natalia Kwiatkowska, Ewelina Flinta, Żaneta Lubera, Kajetan Galas, Marcin Jadach, Józef Rusinowski, Tomek Dworakowski, Rafał Gańko oraz Sebastian Stanny. To wyjątkowe spotkanie artystów będzie hołdem dla twórczości Tadeusza Nalepy, przypominając o jego nieśmiertelnym wkładzie w polską muzykę.

Kolejne dni festiwalu również obfitują w niezapomniane atrakcje. Koncert zespołu Boogie Boys to propozycja dla tych, którzy chcą poczuć energię boogie-woogie i rock’n’rolla. Z kolei koncert Eweliny Flinty z zespołem z pewnością dostarczy emocji fanom nieco bardziej melancholijnych i lirycznych brzmień.

Spacerem śladami legendy

Dla tych, którzy chcą jeszcze głębiej zanurzyć się w historię Breakoutu i Tadeusza Nalepy, organizatorzy przygotowali specjalny spacer pod nazwą „Naprzód Breakout!”. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić miejsca w Rzeszowie, które są nierozerwalnie związane z historią zespołu i jego lidera. To wyjątkowa podróż przez czas i przestrzeń, która pozwoli zbliżyć się do korzeni polskiego bluesa.

„Gramy dla Nalepy” – muzyczna akcja dla fanów

W ramach festiwalu odbędzie się również wyjątkowa akcja „Gramy dla Nalepy”, która daje możliwość każdemu z uczestników festiwalu wzięcia udziału w spontanicznych występach ulicznych. W ten sposób miasto ożywa bluesowym brzmieniem, a pamięć o Tadeuszu Nalepie jest wciąż żywa i obecna w sercach muzyków i fanów.

Koncert ku pamięci Miry Kubasińskiej

Festiwal zakończy się w niedzielę, 15 września, wyjątkowym koncertem poświęconym twórczości Miry Kubasińskiej – jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej i żony Tadeusza Nalepy. To wydarzenie będzie symbolicznym zamknięciem tegorocznych obchodów Rzeszów Breakout Days i hołdem dla niepowtarzalnego duetu, który na zawsze wpisał się w historię polskiej muzyki.

Szczegółowy program oraz bilety - https://breakoutdays.pl/program-2024
 

Co więcej, w ramach Rzeszów Breakout Days 2024 w trzech lokalizacjach, odbędą się bezpłatne koncerty z cyklu "BLUES ROUTE’24".
 

12 września
Lord Jack, godz. 21:30
Koncert: Kłusem z Blusem

mat. prasowe Estrady Rzeszowskiej


Zespół jest obecny na bluesowej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Wykonuje unikalną odmianę muzyki bluesowej, ze szczególnym upodobaniem stylu west coast z przodującą rolą harmonijki ustnej i wokalu. Brzmienie zespołu uzupełnia klasyczne instrumentarium: gitara, bas i perkusja. Kompozycje charakteryzują się jumpową pulsacją z domieszką elementów swingu oraz stylowych riffach gitary często granej unisono z linią harmonijki ustnej. W repertuarze Kłusem z Blusem znajdują się własne bluesowe kompozycje z polskimi tekstami, aranżacje bluesowe znanych przebojów muzyki popularnej oraz standardy największych mistrzów harmonijki bluesowej takich jak: Little Walter, William Clarke, Rod Piazza, Kim Wilson czy Gary Primich. Zespół funkcjonuje również pod nazwą Golden Virginia Playboys prezentując projekt muzyczny „Tribuite To Little Walter” czy „Billy Branch&Sons Of Blues Project”.


Skład zespołu:
Tomek Kiersnowski – harmonijka, wokal
Sławek Rybczyński – gitara
Jacek Karpowicz - gitara
Wojtek Kwieciński – gitara basowa, kontrabas
Piotr Berdowski – perkusja


13 września
Pub Spółdzielczy, godz. 20:00
Koncert: Arek Zawiliński Duo

mat. prasowe Estrady Rzeszowskiej


Arek Zawiliński - autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Gra na różnego typu gitarach (akustyczna, dobro, lap steel) dogrywa im harmonijką ustną, nadając rytm analogowym urządzeniem stomp box.
Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Ma za sobą koncerty live w Polskim Radio Gdańsk, Bydgoszcz, Rzeszów. Laureat festiwali min. - FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki (w kategorii gitara) Poznań, Piosenkarnia – Kraków,( występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej).
Ponadto, zdobył wyróżnienie od starostwa miasta Gorlice (Mosty Starosty - za wybitne osiągnięcia w twórczej interpretacji bluesa, folku i ballady), Nagrodę Burmistrza Miasta Gorlice w dziedzinie kultury oraz wyróżnienia za organizacje i wspieranie wydarzeń kulturalnych. W ankiecie Kwartalnika Twój Blues, znalazł się w pierwszej piątce wokalistów bluesowych w Polsce za 2022 rok. W 2023 roku zdobył Złoty Kamerton na Festiwalu Polskiej Piosenki „ Kryształowy Kamerton” w Warszawie.


14 września
Jameson Pub, godz. 20:00
Koncert" Blues Players

mat. prasowe Estrady Rzeszowskiej


Blues Players - zespół grający w stylu Heavy-Blues, wykonuje własne interpretacje utworów takich artystów jak: Freddie King, BB King, Muddy Waters, szeroko pojęte standardy muzyki bluesowej oraz utwory z repertuaru grupy Breakout i Tadeusza Nalepy.


SKŁAD ZESPOŁU:
Sliding Viswok - gitara, vocal
Rith Keichards – gitara.
Zbigniew Poręba – vocal, harmonijka.
Jacek Augustyn Pacześniak – perkusja.
Witold „Marynarz” Solarski - Gitara basowa
Gościnnie wystąpią z zespołem:
Wojciech Bassara – gitara basowa
Michał Śmigielski - keyboard
Kacper Kuraś – harmonijka


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama