Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

23 konie rasy huculskiej żyły w skrajnie niechlubnych warunkach. Pomogło anonimowe zgłoszenie

Podziel się
Oceń

Policjanci z Boguchwały, którzy za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zostali poinformowani o przypadku znęcania się nad zwierzętami. Według zgłoszenia, miało dochodzić do niego w Straszydlu. Właścicielka koni miała nie zapewniać im należytej opieki.
23 konie rasy huculskiej żyły w skrajnie niechlubnych warunkach. Pomogło anonimowe zgłoszenie
Zabezpieczone konie huculskie.

Źródło: KMP Rzeszów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie komunikacji pomiędzy społeczeństwem a policją. Dzięki aplikacji, przy pomocy smartfona lub komputera, szybko i anonimowo można powiadomić Policję o sytuacjach, które wpływają negatywnie na poczucie naszego bezpieczeństwa. Żadne zgłoszenie nie pozostaje bez weryfikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła naszą odpowiednią reakcję.

- Wystarczy kilka kliknięć i można zgłosić problem dotyczący np. niewłaściwego parkowania, spożywania alkoholu w miejscu publicznym, wałęsających się psów i wiele, wiele innych - wyjaśnia podkom. Magdalena Żuk, oficer prasowa rzeszowskiej policji. 

Policjanci zachęcają, aby do zgłoszenia dodać krótki opis, załączyć plik w postaci zdjęcia, które będzie dużym ułatwieniem dla mundurowych. Po wprowadzeniu zgłoszenia policja ma obowiązek zweryfikować zgłoszenie i podjąć właściwe działania.

Anonimowe zgłoszenie uratowało życie koni

Każde, nowo dodane zgłoszenie oznaczone jest kolorem zielonym. Następnie poddawane jest weryfikacji i wówczas zmienia kolor na żółty. Jeśli zostanie potwierdzone, uzyskuje kolor czerwony. Gdy zaś weryfikacja zagrożenia jest negatywna, znacznik przyjmuje kolor szary i znika z oficjalnej mapy. Jednakże nadal zgłoszenie widoczne jest dla policyjnego koordynatora mapy. Nie możemy zapominać o tym, że bardzo często to od nas zależy, czy i jak szybko, zostanie wyeliminowane zagrożenie.

Wystarczy kilka kliknięć i można zgłosić problem dotyczący np. niewłaściwego parkowania, spożywania alkoholu w miejscu publicznym, wałęsających się psów i wiele, wiele innych. Policjanci zachęcają, aby do zgłoszenia dodać krótki opis, załączyć plik w postaci zdjęcia, które będzie dużym ułatwieniem dla mundurowych. Po wprowadzeniu zgłoszenia policja ma obowiązek zweryfikować zgłoszenie i podjąć właściwe działania.

Tak też było w przypadku zgłoszenia o znęcaniu się nad zwierzętami. Boguchwalscy policjanci, którzy weryfikowali anonimowe zgłoszenie, zgłoszone przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa potwierdzi fakt sprawowania nienależytej opieki nad 23 końmi. 

- Mundurowi pojechali to zweryfikować. Niestety, zgłoszenie potwierdzili. Ponieważ zaniedbania potwierdził też lekarz weterynarii, uruchomione zostały procedury skutkujące odebraniem zwierząt - przekazuje oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

W rezultacie, w ubiegłym tygodniu konie rasy huculskiej, znalazły nowy dom, a policjanci wszczęli postępowanie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego znęcania się nad zwierzętami.

- Przykład ten pokazuje, że aplikacja spełnia swoje pierwotne założenia, i że warto z niej korzystać. Gdyby nie empatia i troska anonimowej osoby, której los koni nie był obojętny, ta historia mogłaby mieć mniej szczęśliwe zakończenie - mówi podkom. Żuk. 

Od początku tego roku rzeszowska policja odnotowała 4120 zgłoszeń, z czego 935 zostało potwierdzonych i przekazanych do dalszej realizacji. 275 zgłoszonych zagrożeń zostało wyeliminowanych.


Napisz komentarz
Komentarze
xxx 25.09.2024 11:19
Czyli "strzelił z ucha" !

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KierowcaTreść komentarza: Oczywiście najlepiej zwalić winę na kierowców. Nawet jak ktoś skopał konfigurację sygnalizacji świetlnej. Tu chyba jest skrzyżowanie ulicy Warszawskiej z Myśliwską. Na filmie widać, że pojazdy od strony miasta dostają zieloną strzałkę do skrętu w lewo, a jednocześnie zaraz za skrzyżowaniem zapala się czerwona sygnalizacja na przejeździe kolejowym. Pierwszy pojazd się zatrzymuje. Gdyby zatrzymały się kolejne pojazdy zablokowałyby całkowicie połowę skrzyżowania na dłuższy czas (oczekiwanie na pociąg trwa chwilę). Oczywiście kolejne pojazdy nie powinny wjeżdżać na skrzyżowanie, jeżeli nie mogą kontynuować jazdy za nim. Ale w takich przypadkach to jest bez sensu. To jak robienie celowych pułapek na kierowców. Sprawa do pilnej poprawy działania sygnalizacji świetlnej a nie publikowania zdjęć i ganienia kierowców. Szczególnie przez PKP PLK które zapewne, przynajmniej częściowo, jest winne takiego a nie innego działania sygnalizacji świetlnej na tym układzie skrzyżowania i przejazdu kolejowego. Wstyd redakcja.Data dodania komentarza: 10.10.2024, 11:40Źródło komentarza: Niebezpieczny incydent na przejeździe kolejowym w Rzeszowie [FILM]Autor komentarza: DanutaTreść komentarza: dlaczego teraz Orlen ma takie duże straty , dopiero teraz dorwali się złodzieje.Data dodania komentarza: 8.10.2024, 18:30Źródło komentarza: Trwają kontrole i audyty w Orlenie. Skierowano 8 zawiadomień do prokuratury; w tle Daniel ObajtekAutor komentarza: lózakTreść komentarza: obawiam się ze jakis deweloper upchnie tam wieżowiecData dodania komentarza: 3.10.2024, 08:37Źródło komentarza: Zamknięcie się kultowego ,,Baru Rybka'' w RzeszowieAutor komentarza: rudniokTreść komentarza: czyli mają ogromne znaczenie, śmieciuData dodania komentarza: 3.10.2024, 08:36Źródło komentarza: Resovia – Lech Poznań: Emocje na stadionie i niedozwolone wybryki. Policja ustala sprawców [ZDJĘCIA]Autor komentarza: kibolTreść komentarza: Twoje słowa znaczą tyle co ty!:):):):))Data dodania komentarza: 2.10.2024, 22:53Źródło komentarza: Resovia – Lech Poznań: Emocje na stadionie i niedozwolone wybryki. Policja ustala sprawców [ZDJĘCIA]Autor komentarza: żakTreść komentarza: Wybudują MC Syfa w tym miejscu !!!Data dodania komentarza: 2.10.2024, 22:52Źródło komentarza: Zamknięcie się kultowego ,,Baru Rybka'' w Rzeszowie
Reklama
Reklama
Reklama