Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski rozpoczyna cykl otwartych wykładów – pierwszy wykład o współczesnych konfliktach zbrojnych

Podziel się
Oceń

Uniwersytet Rzeszowski serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Rzeszowa i okolic na cykliczne wykłady otwarte, które rozpoczną się 8 października o godzinie 17:00. Pierwszy z wykładów odbędzie się w budynku A1 przy al. Rejtana 16c, w Auli.

Tematem inauguracyjnego wykładu będą „Współczesne konflikty zbrojne”, a poprowadzi go dr Maciej Milczanowski z Instytutu Nauk o Polityce. Dr Milczanowski to uznany ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa międzynarodowego i zarządzania konfliktami zbrojnymi, z dużym doświadczeniem badawczym oraz praktycznym.

Wykład poświęcony będzie analizie współczesnych konfliktów zbrojnych, ich przyczyn, przebiegu oraz wpływu na bezpieczeństwo globalne. Dr Milczanowski skupi się na kluczowych aspektach współczesnych wojen, w tym na geopolitycznych uwarunkowaniach, strategiach militarnych oraz roli międzynarodowych organizacji w zarządzaniu konfliktami. Jego bogate doświadczenie, zdobyte zarówno w świecie akademickim, jak i w sektorze obronności, gwarantuje interesującą i pogłębioną analizę aktualnych problemów bezpieczeństwa.

Dr Milczanowski, jako specjalista w zakresie polityki obronnej, prowadzi liczne badania i publikuje prace na temat globalnego oraz regionalnego bezpieczeństwa. Jego wykłady są cenione za precyzyjną analizę oraz przystępny sposób przekazywania wiedzy na temat wyzwań, jakie niesie współczesna geopolityka i zarządzanie konfliktami.

Wykłady otwarte na Uniwersytecie Rzeszowskim stanowią doskonałą okazję dla mieszkańców regionu, aby zgłębić wiedzę na temat aktualnych zjawisk i problemów w dziedzinie nauk społecznych. Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych tematyką konfliktów zbrojnych, bezpieczeństwa międzynarodowego oraz polityki obronnej do udziału w wydarzeniu.

Wstęp na wykład jest wolny, a wydarzenie ma charakter otwarty dla wszystkich.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama