Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Pierwsze środki na wypłatę bonu energetycznego już w podkarpackich gminach

Podziel się
Oceń

Do podkarpackich gmin trafiła pierwsza transza środków na wypłatę bonu energetycznego - to łącznie ponad 30 milionów złotych.
Pierwsze środki na wypłatę bonu energetycznego już w podkarpackich gminach

Źródło: archiwum

Kwota 30 255 823,20 zł trafiła do gmin, umożliwiając wypłatę świadczenia ponad 70 tysiącom uprawnionych mieszkańców. Pieniądze te przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z wnioskami pozytywnie rozpatrzonymi do 30 września 2024 roku - przekazał redakcji Halo Rzeszów Bartosz Gubernat, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego. 

Kolejne transze środków w drodze

Jak informują urzędnicy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, po zebraniu aktualnych danych od gmin dotyczących kolejnych pozytywnie rozpatrzonych wniosków, przekazana zostanie następna transza środków finansowych. 

- Ostateczna liczba wniosków zakwalifikowanych do wypłat będzie znana po upływie ustawowego terminu na ich rozpatrzenie, czyli po 30 listopada br. - informuje Gubernat. 

Oznacza to, że osoby, które złożyły wniosek o bon energetyczny i otrzymały pozytywną decyzję, mogą spodziewać się wypłaty świadczenia w najbliższym czasie. Dokładny termin wypłaty zależy od poszczególnych gmin i czasu potrzebnego na przetworzenie danych.

Wysokość bonu energetycznego

Kwota bonu energetycznego zależy od liczby osób w gospodarstwie domowym oraz od tego, czy głównym źródłem ogrzewania jest energia elektryczna.

  • Gospodarstwa domowe ogrzewane tradycyjnie:
    • 1 osoba: 300 zł
    • 2-3 osoby: 400 zł
    • 4-5 osób: 500 zł
    • 6 i więcej osób: 600 zł
  • Gospodarstwa domowe ogrzewane energią elektryczną (np. pompy ciepła):
    • 1 osoba: 600 zł
    • 2-3 osoby: 800 zł
    • 4-5 osób: 1000 zł
    • 6 i więcej osób: 1200 zł

Termin na składanie wniosków o bon energetyczny minął 30 września br. 


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama