Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Zwycięzcy 62. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych

Podziel się
Oceń

Podczas 62. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych – 03. Festiwalu Arcydzieł, które odbyły się w dniach 18-27 października 2024 roku w Rzeszowie, jury pod przewodnictwem Agnieszki Przepiórskiej przyznało nagrody w kilku kategoriach.
Zwycięzcy 62. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych

Źródło: Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Po uważnej analizie wszystkich przedstawień konkursowych, jury pod przewodnictwem Agnieszki Przepiórskiej przyznało nagrody w kilku kategoriach.

Wyróżnienia aktorskie otrzymały:

  • Aniela Kowalska za rolę Marii w spektaklu "Lalka" (Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie)
  • Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt za kreację Sally Bowles w "Kabarecie" (Teatr Polski w Bielsku-Białej)
  • Dagny Mikoś za rolę Wdowy Wąsowskiej w "Lalce" (Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie)

Nagrody realizacyjne przyznano za:

  • Kostiumy w spektaklu "Kabaret" (Konrad Parol)
  • Przestrzeń dźwiękową w spektaklu "Dzieje grzechu. Opowiedziane na nowo" (Aleksandra Gronowska i Michał Litwiniec)
  • Choreografię w spektaklu "Lalka" (Jarosław Stańko)
  • Adaptację spektaklu "Dzieje grzechu. Opowiedziane na nowo" (Artur Pałyga)

Nagrody aktorskie w wyższej kategorii otrzymały:

  • Adam Cywka za rolę Leona Węgorzewskiego w "Matce" (Teatr Ateneum)
  • Magdalena Drab za rolę Evy w "Dzieje grzechu. Opowiedziane na nowo"
  • Anna Guzik-Tylka za rolę Fräulein Schneider w "Kabarecie"
  • Agata Kulesza za tytułową rolę w "Matce"
  • Robert Żurek za rolę Stanisława Wokulskiego w "Lalce"

Nagrodę zespołową otrzymała ekipa spektaklu "Lalka" za stworzenie spójnego i wiarygodnego obrazu świata przedstawionego w powieści Prusa.

Nagrodę główną - statuetkę WANDA 2024 zdobył spektakl "Dzieje grzechu. Opowiedziane na nowo" w reżyserii Darii Kopiec z Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Jury doceniło poruszającą i aktualną interpretację powieści Stefana Żeromskiego.

Rzeszowskie Spotkania Teatralne okazały się niezwykle udane. Jury doceniło różnorodność przedstawień i wysoki poziom artystyczny. Nagrodzone spektakle i aktorzy z pewnością zapadną w pamięć publiczności.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama