Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Sebastian Żak nowym przewodniczącym Polski 2050 w okręgu rzeszowskim

Podziel się
Oceń

Żak zastąpił na stanowisku przewodniczącego obecnego wiceprezydenta Rzeszowa Krzysztofa Stańko.

W skład nowego zarządu okręgu 23 partii Polska 2050 Szymona Hołowni weszli: Sebastian Żak jako przewodniczący, Michał Stanoch jako sekretarz partii, Adam Kuśnierz jako skarbnik oraz Jerzy Blicharz i Marcin Koziara jako członkowie zarządu. W spotkaniu wyborczym w Rzeszowie uczestniczyły posłanka Joanna Mucha oraz posłanka Elżbieta Burkiewicz. 

Nowy przewodniczący to magister prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim, pracownik Urzędu Miasta Rzeszowa w Kancelarii Prezydenta, odpowiedzialny za partycypację społeczną w mieście. Jak sam o sobie mówi: - Cały Ruch Polska 2050 ujął mnie myśleniem pokoleniowym, na dalsze lata, a nie tylko na kadencję. Uwielbiam działać z ludźmi i walczyć o lepsze jutro. 

Sebastian Żak
Sebastian Żak

W strukturach Polski 2050 działa od kampanii prezydenckiej w 2020 roku, kiedy koordynował kampanię w województwie podkarpackim, a w latach 2021-2024 był Przewodniczącym Zarządu Regionu w województwie podkarpackim Stowarzyszenia Polska 2050.​

Nowy zarząd z doświadczeniem zawodowym i społecznym

W skład nowego zarządu okręgu 23 weszli również: Michał Stanoch jako sekretarz partii, Adam Kuśnierz jako skarbnik oraz Jerzy Blicharz i Marcin Koziara jako członkowie zarządu.​

Michał Stanoch to absolwent Politechniki Rzeszowskiej z tytułem magistra inżyniera budownictwa, specjalizującego się w budowie dróg i mostów. Posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń i jest członkiem Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Zawodowo pełni funkcję inspektora nadzoru i Inżyniera Rezydenta, nadzorując kluczowe odcinki drogi ekspresowej S19. Jak podkreśla: W życiu zawodowym i publicznym kieruję się zasadą, że skuteczne działania wymagają merytoryki, transparentności i współpracy. Takie wartości wnoszę również do polityki.​

Michał Stanoch
Michał Stanoch

Adam Kuśnierz to doświadczony manager z wykształceniem wyższym ekonomicznym i tytułem MBA, posiadający doświadczenie zarządcze w sektorze prywatnym oraz publicznym, w tym w Agencji Rozwoju Przemysłu. Członek Stowarzyszenia Polska 2050 od 2020 roku, wcześniej pełnił funkcję Przewodniczącego Zarządu w powiecie mieleckim.​

Adam Kuśnierz
Adam Kuśnierz

Marcin Koziara mieszka w Chotowej w powiecie dębickim i od 20 lat prowadzi własną działalność gospodarczą. Jest ojcem dwójki dzieci i również działa w strukturach od 2020 roku, wcześniej jako Przewodniczący Zarządu w powiecie dębickim. Jego motto życiowe brzmi: nie słowa, lecz czyny. Lubię pomagać i działać.​

Marcin Koziara
Marcin Koziara 

Jerzy Blicharz to osoba związana z Rzeszowem od ponad 50 lat. Absolwent Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego, zawodowo zajmuje się zarządzaniem przedsiębiorstwami. Obecnie jest głównym specjalistą ds. nadzoru właścicielu spółek komunalnych miasta Rzeszów i pełni drugą kadencję członka Zarządu Koła. Jak podkreśla: Przed Polską 2050 nigdy nie należałem do żadnej partii politycznej. Dopiero tutaj w otoczeniu ludzi zaangażowanych w kampanię prezydencką Szymona zobaczyłem jak wielu z nich myśli podobnie jak ja.​

Jerzy Blicharz
Jerzy Blicharz

Priorytet: lepsze wykorzystanie koalicji rządowej dla rozwoju regionu

Nowy zarząd stawia przed sobą ambitne cele na kolejne dwa lata. Jak podkreśla Sebastian Żak: Niestety pomimo tego, że obecny rząd, w tym jego członkowie z Polski 2050 zrobił wiele dla Podkarpacia, dalej za mało się o tym mówi i niewiele ludzi o tym wie. Jako struktury lokalne musimy zaangażować się zarówno w konkretne działania na rzecz lokalnej społeczności jak i pozytywną komunikację.​

Podstawowymi zadaniami będą znacząca rozbudowa struktur, lepsze wykorzystanie możliwości wynikających ze współuczestniczenia partii w koalicji rządowej dla rozwoju regionu oraz zwielokrotnienie działań dotyczących bezpośredniej komunikacji z lokalnymi środowiskami.​

Nowy przewodniczący przypomina korzenie ruchu: Jeszcze działając w stowarzyszeniu Polska 2050 organizowaliśmy mnóstwo akcji dla naszych mieszkańców oraz inicjowaliśmy i realizowaliśmy wiele projektów. Dla przypomnienia Ruch Polska 2050 zaczął się właśnie od tego stowarzyszenia oraz think tanku Strategie 2050 w 2020 roku, a działalność polityczna pojawiła się wraz z powstaniem partii, która została zarejestrowana w marcu 2021 roku. W naszym DNA jest bycie z ludźmi i bycie dla ludzi.​

Wizja Polski równych szans

Zarząd deklaruje: Naszym zaangażowaniem chcemy służyć Polsce i obywatelom. Naszym marzeniem jest bezpieczna Polska, solidarna i demokratyczna. Polska równych szans, bez względu na miejsce zamieszkania. Polska, która znowu jest wspólnotą. Gdy inni przekrzykują się i kłócą o to za czyich rządów było gorzej, my pracujemy nad tym, by w Polsce żyło się lepiej.​

Członkowie nowego zarządu są przekonani, że poprzez swoje działania uda im się odbudować i nawet zwiększyć poparcie, które partia miała przed wyborami w 2023 roku.​

Wybory na przewodniczącego partii w strukturze krajowej są planowane na styczeń 2026 roku. Aktualnie do startu w wyborach zgłosili się: Joanna Mucha, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, Michał Kobosko i Ryszard Petru.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Szczylać do misiów i innych osłów z konfy Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:39 Źródło komentarza: Nocna wizyta niedźwiedzia w Przemyślu. Prezydent miasta apeluje o spokój, Konfederacja krytykuje rząd Autor komentarza: On Treść komentarza: Źle się czyta ten cały obszerny komunikat medialny związany z odejściem. Nie wygląda to poważnie. Życie oczywiście zaskakuje, czasem dobrze ułożony plan trzeba zweryfikować, ale podejmując się pracy na takim stanowisku otrzymuje się mandat społeczny. Samo odejście wygląda kiepsko: nie robi się tak, ze w środku roku, tak znikąd pojawia się taki wpis. To szok dla mieszkańców - parę godzin wczesniej publikował jak cudownie wyglądały Dni Tyczyna... Tu koncerty, tam aktywności, a po paru godzinach zrzuca taką bombę! Można czuć się oszukanym! Oczywiście Gmina sobie poradzi. Stanowisko Burmistrza jest po prostu wybieralne, w jego miejsce wejdzie ktoś inny, miejmy nadzieję, że nie przerwie pełnienia funkcji-służby publicznej bo nagle "przewartościuje swoje priorytety". Liczę, że kolejni kandydaci przemyślą swoje priorytety przed decyzją o starcie - tak będzie poważniej dla całej gminy i dla samych kandydatów. Dodam, ze styl pożegnania wygląda po prostu źle. Jak wspomniałem wpis pana Błotnickiego jest obszerny, ale nic z niego nie wynika. Jeśli nie chciał się tłumaczyć, po prostu trzeba było podziękować i przeprosić, bez ckliwości bo to wygląda po prostu źle. MImo to, życzę powodzenia w dalszych wyborach. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Tyczynianin. Treść komentarza: Weź już idź, zakazy wszędzie a syf na parkingach. Wal się. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 18:33 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: M Treść komentarza: Swietny artykuł, pozdrawiam dzieciaki i mentorów Data dodania komentarza: 16.06.2026, 11:45 Źródło komentarza: „Dzieci nie przestają tu zadawać pytań”. W Rzeszowie działa jedna z najbardziej nietypowych szkół na Podkarpaciu Autor komentarza: POG Treść komentarza: Oszukał wyborców. Po co startował jak mu to w planach na przyszłość nie pasowało. Przynajmniej skończył by na wyjaśnieniu że z powodów osobistych a nie infantylnym tłuczeniem że po 2 kadencjach (skąd wie czy by go wybrali) będzie mu trudno na rynek pracy wrócić. Oszust, niepoważny człowiek i tyle w temacie! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 10:05 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Janusz Treść komentarza: A kogo mam zabrać, proszę konkretnie wskazać kogo zatrudniłem po znajomości. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 21:10 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie”
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama