Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Kto szuka – po cmentarzu nie błądzi! Grobonet wskaże Ci drogę

Podziel się
Oceń

W Dniu Wszystkich Świętych odwiedzamy cmentarze, wspominając bliskich zmarłych. Zdarza się jednak, że po wielu latach chcemy odnaleźć zapomniany już grób, co nie jest prostym zadaniem, bowiem powierzchnie cmentarzy bywają ogromne. Z pomocą przychodzi wyszukiwarka cmentarna, która wskaże dokładną lokalizację.
Kto szuka – po cmentarzu nie błądzi! Grobonet wskaże Ci drogę

Źródło: pixabay

Święto Wszystkich Świętych to czas refleksji, zadumy oraz z pamięci o tych, którzy byli i nadal są dla nas ważni. Jest to moment kiedy zwalniamy w codziennym pędzie, by móc wspólne z rodziną odwiedzić groby bliskich. Cmentarze, zwłaszcza w dużych miastach jak Rzeszów, są rozległe, a znalezienie zapomnianych nagrobków bywa czasochłonne. W tym czasie również wiele ludzi przyjeżdża na Wszystkich Świętych z innych miast i krajów, często po dłuższym czasie nieobecności, by odnaleźć miejsce pochówku swoich bliskich. Nie jest to proste zadanie, jednak współczesne technologie mają na to rozwiązanie – wyszukiwarka cmentarna.

Dzięki szczegółowej inwentaryzacji danych przez firmy, które zajmują się obsługą cmentarzy, wyszukiwarka pomoże w szybki i wygodny sposób określić dokładną lokalizację grobu – bez potrzeby przemierzania wszystkich alejek.

Ludzie Podkarpacia, których już nie ma wśród nas:

Na terenie Rzeszowa funkcjonuje Grobonet. Jest to baza danych ponad 600 cmentarzy w całym kraju, w tym też na terenie Podkarpacia i Rzeszowa. Łączy ona informacje pochodzące z programów dla administracji cmentarzy, które zawierają mapy i dokumentację fotograficzną. Wystarczy wejść na stronę Grobonet [LINK], którą zajmuje się Zarząd Zieleni Miejskiej i wpisać dane zmarłego.

Jak działa Grobonet?

Możemy podać dane szczegółowe, tj.: data urodzenia, data zgonu czy cmentarz, na którym pochowano zmarłego, jednak wyszukiwarka pozwala na precyzyjne znalezienie grobu nawet wtedy, gdy znamy tylko część danych.

W wynikach wyszukiwania wyświetli Ci się zdjęcie grobu i dane zmarłej osoby oraz cmentarz, na którym była pochowana. Klikając na wyszukiwany nagrobek, dostaniesz informacje nie tylko o dokładnej lokalizacji, ale również mapę, jak dojść do grobowca od bramy głównej.

Polacy, którzy odeszli:

Dla osób, które chcą oddać hołd zmarłym zdalnie, istnieje także możliwość zapalenia wirtualnego znicza lub opłacenia miejsca na cmentarzu online. Grobonet daje także opcję dodania krótkiego życiorysu, dzięki czemu historia zmarłego może być dostępna dla przyszłych pokoleń.

Aby skorzystać z Grobonetu, wystarczy dostęp do internetu. Narzędzie to jest szczególnie przydatne podczas takich okazji jak Wszystkich Świętych. Dla tych, którzy odwiedzają cmentarze tylko raz w roku lub rzadziej, wyszukiwarka z pewnością stanowi niezastąpioną pomoc w poszukiwaniach.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama