Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Groźny przestępca z Rzeszowa, poszukiwany od 2017 roku, zatrzymany na Węgrzech [WIDEO]

Podziel się
Oceń

53-letni mieszkaniec Rzeszowa, poszukiwany od 2017 roku za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, został zatrzymany na Węgrzech. Dzięki ścisłej współpracy polskiej i węgierskiej policji, udało się schwytać groźnego przestępcę, który ukrywał się za granicą.
Groźny przestępca z Rzeszowa, poszukiwany od 2017 roku, zatrzymany na Węgrzech [WIDEO]
Zatrzymany 53-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Źródło: KWP Rzeszów

Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czterema listami gończymi. Oskarżano go o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która zajmowała się oszustwami na szkodę przedsiębiorców, przywłaszczaniem mienia, praniem brudnych pieniędzy oraz wyprowadzaniem majątku spółek. Za swoje przestępstwa miał odbyć karę 12 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

ZOBACZ WIDEO:

Jak doszło do zatrzymania?

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, po ustaleniu, że poszukiwany opuścił Polskę, nawiązali ścisłą współpracę z polskim przedstawicielstwem ENFAST oraz węgierskimi służbami. Dzięki wymianie informacji udało się wytypować miejsce pobytu mężczyzny na Węgrzech.

24 października 2024 roku węgierscy policjanci zatrzymali uciekiniera w okolicach miasta Sátoraljaújhely. Cztery dni później został przewieziony do Polski i osadzony w areszcie śledczym.

Rola sieci ENFAST

Zatrzymanie przestępcy było możliwe dzięki skutecznej współpracy międzynarodowej w ramach sieci ENFAST. Ta europejska sieć skupia się na lokalizowaniu i zatrzymywaniu najbardziej niebezpiecznych przestępców poszukiwanych europejskimi nakazami aresztowania. Dzięki szybkiej wymianie informacji między policjantami z różnych krajów, możliwe jest szybkie namierzenie i zatrzymanie uciekinierów.

Zatrzymanie tego groźnego przestępcy jest dużym sukcesem polskich i węgierskich służb. Pokazuje, że międzynarodowa współpraca jest kluczowa w walce z przestępczością zorganizowaną. Dzięki temu udało się schwytać osobę, która przez lata ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości i doprowadzić ją przed oblicze polskiego sądu.

Zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu śledczego i będzie odpowiadał za zarzuty, które mu postawiono. Jego sprawa będzie miała swój finał przed sądem.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama