Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

PiS wybiera liderów okręgów. Na czele podkarpackich - Leniart i Kuchciński

Podziel się
Oceń

W partii Jarosława Kaczyńskiego trwa proces przebudowy regionalnych struktur. W sobotę, 9 listopada, odbyły się wybory na członków podkarpackich zarządów okręgowych PiS. Obyło się bez niespodzianek: działaniami partii w okręgach wyborczych 22 i 23 pokierują odpowiednio Marek Kuchciński i Ewa Leniart.
PiS wybiera liderów okręgów. Na czele podkarpackich - Leniart i Kuchciński
Źródło fotografii: Wikimedia Commons

Władze PiS liczą, że nowy model strukturalny przyczyni się do silniejszej aktywizacji struktur i stworzenia gruntu pod kolejne kampanie wyborcze, szczególnie pod nadchodzącą kampanię prezydencką. Stąd też od połowy października, w całej Polsce działacze głównej partii opozycyjnej wybierają zarządy okręgowe.

Okręgi jak mapa wyborcza

Podkreślmy, że okręgi są tożsame z okręgami wyborczymi. Tak więc okręg 22 obejmuje obszar miast na prawach powiatu Krosna i Przemyśla oraz powiatów bieszczadzkiego, brzozowskiego, jarosławskiego, jasielskiego, krośnieńskiego, leskiego, lubaczowskiego, przemyskiego, przeworskiego i sanockiego. 

Z kolei okręg 23 teren miast na prawach powiatu Rzeszowa i Tarnobrzega oraz powiatów dębickiego, kolbuszowskiego, leżajskiego, łańcuckiego, mieleckiego, niżańskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, stalowowolskiego, strzyżowskiego i tarnobrzeskiego.

Znane twarze

W ten weekend delegaci wybierali władze okręgów położonych na Podkarpaciu. Obyło się jednak, jak już zasygnalizowano, bez zaskoczeń, bowiem w wyborach zwyciężyli dobrze już znani politycy partii Kaczyńskiego.

W okręgu przemyskim zwyciężył Marek Kuchciński - poseł i były marszałek Sejmu z lat 2015-2019. Natomiast w okręgu rzeszowskim, na czele lokalnego zarządu okręgowego PiS stanie Ewa Leniart, która miała wygrać zdobywając 92% głosów delegatów.

-To dla mnie wielki honor i odpowiedzialność. Serdecznie dziękuję za ogromne poparcie – otrzymanie 92% głosów jest dla mnie wyrazem wielkiego zaufania, za które jestem niezmiernie wdzięczna - poinformowała w swoich mediach społecznościowych była wojewoda podkarpacka, a obecnie posłanka PiS.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama