Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Dziewczyna z Rzeszowa napisała książkę o Włoszech [KONKURS]

Podziel się
Oceń

Wydawnictwo Wielka Litera wydało niecodzienny projekt – to dwie powieści, które łączą to samo wydarzenie – wyjazd matki i córki do Polignano a Mare. Powieść „Felicita” opowiada wydarzenia z punktu widzenia matki, a powieść „Primo Amore” jest pamiętnikiem jej córki, 17-letniej Oliwii, dotyczącym tych samych wydarzeń.
Dziewczyna z Rzeszowa napisała książkę o Włoszech [KONKURS]

Autor: Paweł Trześniowski

To pierwszy taki projekt na księgarskim rynku. W planach jest także serial na podstawie tych książek. Jest już nawet producent – wytwórnia Golden Media. Wiadomo, że rolę Oliwi zagra Kamila Kisała, autorka „Primo Amore”, która niedawno zagrała razem z Nel Kaczmarek w filmie pokazanym na ostatnim festiwalu w Gdyni – „Lany poniedziałek”.
Wydawnictwo zapowiada te opowieści jako książki dla matek i córek oraz tych, którzy je kochają.

Bohaterka powieści „Felicita” to Zośka, która, żeby nie popełnić błędów własnej matki, zrobiła wszystko, by jej życie było poukładane. W terminie skończyła studia, potem wyszła za mąż i urodziła córkę. Jest zasadnicza, racjonalna, na co dzień kieruje się rozumem. Wie, co jest czarne, co białe, co dobre, co złe. Nie lubi niespodzianek. Niestety śmierć męża i list, który zostawił ich córce, sprawiają, że uporządkowana egzystencja Zośki wywraca się do góry nogami. Musi z dnia na dzień wyjechać z Polski do Włoch, by nie tylko spełnić życzenie córki, ale także skonfrontować się z temperamentną kochanką męża, która sześć lat temu urodziła mu upragnionego syna.

To wszystko sprawia, że pierwszy raz w życiu Zośka staje w prawdzie i rewiduje swoje poglądy oraz spojrzenie na świat, zmarłego męża, matkę, córkę i... na miłość.
Czy Zośka przekona się na własnej skórze, że „koniec świata” może okazać się początkiem nowego?

Bohaterka „Primo Amore” to 16-letnia Oliwia. Z listu, który zostawił jej zmarły tata, dowiaduje się, że we Włoszech ma 6-letniego przyrodniego brata. W pierwszej chwili nie chce tego przyjąć do wiadomości, pragnie jak najszybciej zapomnieć. Ale z czasem czuje, że po prostu musi spełnić wolę taty i poznać chłopca. Nie dla ojca, którym chwilowo gardzi, lecz dla siebie. Aby dotrzeć do celu, jaki przed sobą postawiła, niemal posuwa się do szantażu mamy.
W dniu wyjazdu nie wie, że ta decyzja zaważy nie tylko na dalszym życiu jej, ale także jej bliskich.
Czy Włochy ją oczarują, czy rozczarują, czy znajdzie tam miłość, czy tylko jej iluzję? I czy więzy krwi naprawdę są najważniejsze?

Żeby się o tym przekonać, trzeba przeczytać obie powieści.
maf

Konkurs

Dla naszych Czytelników mamy trzy bezpłatne  komplety obu książek. Aby je otrzymać, należy we wiadomości na adres mailowy [email protected] napisać, dlaczego chcesz otrzymać książkę. Liczy się kolejność zgłoszeń. Zapraszamy! 

 

Kamila Kisała
Kamila Kisała już w wieku 3 lat wiedziała, że chce zostać aktorką. Jej pierwsze spotkanie z aktorstwem miało miejsce w przedszkolu, podczas przedstawienia na Dzień Matki pt. „Jaś i Małgosia”, w którym grała Babię Jagę. Zamęczała całą rodzinę w kółko ćwicząc kwestie i chrypiący głos wrednej staruchy.
Żeby się rozwijać w tym kierunku, zapisała się do Akademii Aktorskiej Artysta w Rzeszowie, z którą wystawiła musical „Mamma Mia” w Filharmonii Podkarpackiej oraz w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej.
W wieku 15 lat przeprowadziła się do Warszawy, żeby pójść do Liceum o profilu teatralnym.
W 2021 roku zadebiutowała w roli Pauli w serialu „Mecenas Porada”, wyprodukowanym przez Polsat, pojawiła się również w 2. sezonie tego serialu. Chwilę później mogliśmy ją zobaczyć w serialu „Mój Agent” w roli Violi w TVN oraz w serialu „Rafi” w roli Kasi dla telewizji Polsat.
Jej największym dotychczasowym sukcesem jest film „Lany Poniedziałek”, w którym zagrała drugoplanową rolę. Film został zakwalifikowany do konkursu na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Jak sama podkreśla, nigdy nie myślała, że będzie robić coś innego poza aktorstwem, ale kiedy usłyszała o książce „Felicita”, wpadła na pomysł, żeby napisać też pamiętnik córki głównej bohaterki. Tak powstała powieść „Primo Amore”.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

A 18.11.2024 22:30
Kiedy rozwiązanie konkursu?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama