Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Nowe kierunki i zmiany dla silniejszej współpracy samorządów w Aglomeracji Rzeszowskiej

Podziel się
Oceń

Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia i Starosta Rzeszowski Krzysztof Jarosz, na spotkaniu we wtorek, przywitał dwie gminy, które niedawno oficjalnie dołączyły do Stowarzyszenia Aglomeracji Rzeszowskiej Sokołów Małopolski i Głogów Małopolski! Podkreślił że obecność tych gmin w Stowarzyszeniu to ważny krok ku jeszcze lepszej współpracy i rozwojowi aglomeracji rzeszowskiej i powiatu rzeszowskiego.
Nowe kierunki i zmiany dla silniejszej współpracy samorządów w Aglomeracji Rzeszowskiej

Źródło: Powiat Rzeszowski

Członkowie stowarzyszenia zatwierdzili nową listę priorytetów oraz wprowadzili zmiany w statucie stowarzyszenia, by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby lokalnych społeczności. W ramach uchwały ustalono również wysokość składek członkowskich, co pozwoli na skuteczniejsze działanie Stowarzyszenia. 

W spotkaniu uczestniczyli również Marszałkowie Województwa Podkarpackiego – Małgorzata Jarosińska-Jedynak oraz Karol Ożóg, którzy zapewnili, że Zarząd Województwa jest gotowy wspierać lokalne samorządy, w realizacji kluczowych projektów rozwojowych. zapewnili o pomocy w realizacji projektów transportowych i innych inicjatyw wspierających rozwój Aglomeracji Rzeszowskiej. 

Wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu zgłaszali palące problemy, takie jak niekorzystne przepisy dotyczące planowania przestrzennego i ograniczenia w rozwoju dla terenów sąsiadujących z Rzeszowem. Poruszono również temat lepszej komunikacji publicznej, zwłaszcza dojazdów do Rzeszowa. Liczymy, że miasto Rzeszów dołączy do projektu, co umożliwi wspólną realizację tych ambitnych zamierzeń.

Wójtowie i burmistrzowie podkreślali potrzebę współpracy z Miastem Rzeszów, aby wspólnie realizować projekt, który przyniesie realne korzyści mieszkańcom całego powiatu. Samorządowcy podnieśli również temat wyzwań związanych z nowymi przepisami w zakresie planowania przestrzennego. Poruszono tematy centrów przesiadkowych, które mogą powstać w gminach powiatu, ułatwiając mieszkańcom korzystanie  z transportu publicznego.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama