Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Zakończyła się przebudowa części ul. Załęskiej

Podziel się
Oceń

Zakończyła się przebudowa części ulicy Załęskiej w Rzeszowie. Wybudowany został chodnik, poszerzono i wzmocniono jezdnię, zamontowano latarnie. Koszt to 8 milionów złotych.
Zakończyła się przebudowa części ul. Załęskiej

Autor: Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

Na ul. Załęskiej równolegle realizowane były dwa zadania. Pierwsze o wartości ok. 6 mln zł polegało na przebudowie i rozbudowie odcinka o długości 730 metrów - od Zakładu Karnego do ul. Spichlerzowej. 

Prace, które wykonało wybrane w przetargu konsorcjum firm: PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza polegały przede wszystkim na budowie chodnika, o który prosili mieszkańcy osiedla Załęże, a także na poszerzeniu drogi i ułożeniu tam nowej nawierzchni. Wybudowana została także kanalizacja deszczowa, zamontowano oświetlenie, wyremontowano przejazd kolejowy. Ponadto, na prośbę mieszkańców, którzy skarżyli się na zbyt szybko jadące ulicą Załęską samochody, wybudowana została wyspa uspokajająca ruch.

Drugim, zrealizowanym na ul. Załęskiej zadaniem, była przebudowa i ułożenie nowej nawierzchni na odcinku drogi od Zakładu Karnego w kierunku ul. Rzecha. Koszt tych prac to ponad 1,8 mln zł. 

- Podjąłem decyzję o kontynuacji przebudowy ul. Załęskiej – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Inwestycja polegać będzie m.in. na budowie i przebudowie prawie kilometrowego odcinka chodników przy Załęskiej (od skrzyżowania z Rzecha w kierunku północnym), wzmocnieniu nawierzchni jezdni, przebudowie dróg dojazdowych, budowie kanalizacji deszczowej i oświetlenia. Trwa już przetarg na wybór projektanta tego zadania. 


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama