Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Polska grupa w eliminacjach Mistrzostw Świata - z kim, gdzie, kiedy?

Podziel się
Oceń

Mundial w 2026 roku, który będzie organizowany przez Meksyk, Kanadę i Stany Zjednoczone zbliża się wielkimi krokami, w związku z czym odbyło się losowanie grup eliminacyjnych do tego turnieju. Z kim zmierzy się reprezentacja Polski? Kiedy odbędą się mecze eliminacyjne? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
Polska grupa w eliminacjach Mistrzostw Świata - z kim, gdzie, kiedy?

Źródło: Materiał Partnera

Rywale reprezentacji Polski w eliminacjach do mundialu 2026

Mimo iż do najbliższe Mistrzostwa Świata w piłce nożnej odbędą się dopiero w połowie 2026 roku to kibice już teraz mogą poczuć związane z nimi emocje. Rozlosowano bowiem grupy eliminacyjne do mundialu, a co za tym idzie wiemy, już z kim zmierzy się Polska. Jakich rywali otrzymała nasza reprezentacja? Otóż trafiliśmy do grupy G, w której rywalizować będziemy z przegranym ćwierćfinału Ligi Narodów Hiszpania - Holandia, a także Finlandią, Litwą oraz Maltą. Reprezentacja Polski była losowana z drugiego koszyka, co w rzeczywistości odzwierciedla nasz potencjał na tle innych zespołów i oznacza, że w praktyce powinniśmy walczyć o drugie miejsce w grupie z Finlandią.

Kiedy i gdzie odbędą się mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata 2026?

Europejska część eliminacji do Mistrzostw Świata 2026 zostanie rozegrana w całości na przestrzeni 2025 roku, co oznacza spore natężenie spotkań reprezentacyjnych, a co za tym idzie, wiele związanych z nimi emocji. Terminarz polskiej kadry wygląda następująco:

1. kolejka, 21 marca: Polska – Litwa (20:45)
2. kolejka: 24 marca: Polska – Malta (20:45)
3. kolejka: 7 czerwca: Polska pauzuje (może rozegrać wówczas mecz towarzyski)
4. kolejka: 10 czerwca: Finlandia – Polska (20:45)
5. kolejka: 4 września: Hiszpania/Holandia – Polska (20:45)
6. kolejka: 7 września: Polska – Finlandia (20:45)
7. kolejka: 9 października: Polska pauzuje (może rozegrać wówczas mecz towarzyski)
8. kolejka: 12 października: Litwa – Polska (20:45)
9. kolejka: 14 listopada: Polska – Hiszpania/Holandia (20:45)
10. kolejka: 17 listopada: Malta – Polska (20:45)

Gdzie będą rozgrywane mecze Polaków? Mimo iż jeszcze tego nie potwierdzono, to spodziewać można się tego, że tak, jak w ostatnich latach będą one odbywały się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Zasady awansów w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2026

Oceniając realnie potencjał i możliwości polskiej kadry w eliminacjach Mistrzostw Świata można spodziewać się walki z Finlandią o zajęcie drugiego miejsca w grupie. Taki rezultat jest konieczny do tego, by w ogóle myśleć o awansie na mundial, ponieważ bezpośrednio do turnieju kwalifikują się jedynie zwycięzcy każdej z grup. Zespoły z drugich miejsc wystąpią natomiast w barażach, które zostaną rozegrane 26 i 31 marca 2026 roku. W przypadku Polski wejście na mundial przez baraże byłoby powtórką z historii, ponieważ w taki właśnie sposób kwalifikowaliśmy się na turniej w Katarze, kiedy to w decydującym spotkaniu zwyciężyliśmy ze Szwedami.

Podsumowując należy stwierdzić, że startujące wiosną eliminacje do Mistrzostw Świata 2026 zapowiadają się dla Polski bardzo ciekawie. Dodatkowych emocji dostarczyć mogą także zakłady sportowe, w ramach których można typować wyniki naszej kadry.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama