Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Rzeszów. Ulica Zawiszy Czarnego do rozbudowy

Podziel się
Oceń

Prezydent Konrad Fijołek podpisał umowę na zaprojektowanie przebudowy istniejących dróg i budowy nowych odcinków o łącznej długości 1,5 km, które będą służyć mieszkańcom osiedla Zawiszy Czarnego. Nowa trasa połączy ul. Podkarpacką z ul. Boya Żeleńskiego, obejmując także przebudowę przejazdu przez tory kolejowe. Projekt, realizowany przez firmę KDM Projekt z Bytomia, ma być gotowy wiosną przyszłego roku, a jego koszt wyniesie blisko 600 tys. zł.

Przedsięwzięcie obejmie rozbudowę i wzniesienie nowych odcinków dróg o łącznej długości około 1,5 km. – To istotna inicjatywa dla mieszkańców rozwijającego się osiedla Zawiszy Czarnego – zaznacza Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

We wtorek w rzeszowskim ratuszu zawarto umowę na opracowanie projektu modernizacji istniejących dróg oraz budowy nowych fragmentów w południowej części miasta. Dokument podpisali prezydent Konrad Fijołek i Damian Miciak, właściciel KDM Projekt Pracowni Projektowo-Konsultingowej z Bytomia, która wygrała przetarg na realizację zadania. Głównymi beneficjentami inwestycji będą mieszkańcy osiedla Zawiszy Czarnego.

Nowe arterie będą miały łączną długość około 1,5 km. Planowane połączenie rozpocznie się na skrzyżowaniu ul. Podkarpackiej z ul. Zawiszy, po południowej stronie kompleksu sklepów, obejmującego m.in. market budowlany i spożywczy. Droga zostanie wytyczona w kierunku zachodnim, a następnie północno-zachodnim, dochodząc do torów kolejowych, za którymi połączy się z ul. Boya Żeleńskiego.

Opracowywana przez bytomską pracownię dokumentacja uwzględni również przebudowę przejazdu kolejowego. Projekt inwestycji, wraz z decyzją ZRID, ma być ukończony wiosną przyszłego roku, a jego szacowany koszt wynosi niemal 600 tys. zł.
 


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama