Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Adam Węgrzyn pośmiertnie otrzymał tytuł zasłużonego obywatela Rzeszowa

Podziel się
Oceń

Bez dyskusji radni przyjęli uchwałę o nadaniu byłemu prezesowi rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Projektant tytuł Zasłużonego dla Miasta Rzeszowa. Wyróżnienie przyznano pośmiertnie. Adam Węgrzyn zmarł pod koniec ubiegłego roku.
Adam Węgrzyn pośmiertnie otrzymał tytuł zasłużonego obywatela Rzeszowa

Źródło: Facebook – Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa

We wtorek radni Rzeszowa zebrali się na nadzwyczajnej sesji, by uhonorować byłego prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Projektant Adama Węgrzyna.

Projekt uchwały przedstawiła wiceprezydent Krystyna Stachowska.

„Kierując się potrzebą szczególnego uhonorowania ludzi, których działalność i osiągnięcia przynoszą zaszczyt naszemu miastu, a jego mieszkańcom poczucie uzasadnionej dumy, oraz w trosce o zachowanie w pamięci współczesnych i przyszłych pokoleń zasług i dokonań wybitnych rzeszowian” – powiedziała wiceprezydent Stachowska.

O Adamie Węgrzynie mówiła, że był „niestrudzonym działaczem społecznym i współzałożycielem Spółdzielni Mieszkaniowej Projektant, prowadził konsekwentną politykę jej rozwoju, czym przyczynił się do znacznego rozwoju miasta”.

„Podejmując szereg wielowymiarowych działań menadżerskich oraz społecznych w kierunku rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych, wpłynął na postrzeganie miasta jako ośrodka prężnie rozwijającego się i przyjaznego do życia dla ludzi w każdym wieku” – dodała wiceprezydent Stachowska.

W uzasadnieniu do uchwały napisano m.in., że pod kierownictwem Węgrzyna spółdzielnia Projektant „stała się jednym z najprężniej działających podmiotów budownictwa mieszkaniowego w Rzeszowie i regionie. To za jej sprawą powstały w naszym mieście obszerne fragmenty rozległych dziś osiedli: Franciszka Kotuli, Przybyszówka i Zawiszy Czarnego, również budynki w Śródmieściu i innych rejonach miasta”. Spółdzielnia wybudowała ponad 20 tys. mieszkań i postawiła około 270 budynków.

Adam Węgrzyn był prezesem Projektanta 35 lat. Za swoją działalność i zaangażowanie był wielokrotnie nagradzany, otrzymał m.in. Brązowy, Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi.

Uchwałę o nadaniu wyróżnienia radni przyjęli jednomyślnie. Uroczystość wręczenia tytułu odbędzie się za tydzień w 671. rocznicę nadania praw miejskich Rzeszowowi.

Adam Węgrzyn był zaangażowany w działalność Towarzystwa Przyjaciół Rzeszowa, był również założycielem i członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Wszechstronnego Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Dorosłych im. Błogosławionej Karoliny. Przez lata wspierał różne organizacje działające na rzecz dzieci i młodzieży, zawsze z troską angażując się w działania prospołeczne.

Adam Węgrzyn zmarł pod koniec ubiegłego roku, miał 76 lat. (PAP)

al/ joz/łk


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama