Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Edukacja wodna na Podkarpaciu: Rzeszowskie Wody Polskie i PCN „Łukasiewicz” kontynuują współpracę

Podziel się
Oceń

29 stycznia 2025 r. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” podpisały porozumienie o dalszej współpracy.
Edukacja wodna na Podkarpaciu: Rzeszowskie Wody Polskie i PCN „Łukasiewicz” kontynuują współpracę

Autor: PCN Łukasiewicz

Celem jest popularyzacja nauki i wiedzy o wodzie oraz organizacja wspólnych wydarzeń edukacyjnych dla uczniów z Podkarpacia i sąsiednich województw.

Programy edukacyjne dla uczniów

W ramach współpracy RZGW i PCN „Łukasiewicz” planują organizację wyjazdowych zajęć edukacyjnych w szkołach uczestniczących w programie „Aktywni Błękitni”. To bezpłatny, ogólnopolski projekt dla szkół podstawowych, który uczy dzieci, czym jest woda, jak o nią dbać oraz jak bezpiecznie korzystać z rekreacji wodnej.

Działania obejmą także organizację wspólnych wydarzeń edukacyjnych oraz udostępnianie materiałów dydaktycznych. Szczególny nacisk zostanie położony na zagadnienia ochrony środowiska, przeciwdziałania powodziom i suszy oraz zrównoważonego rozwoju gospodarki wodnej.

„Aktywni Błękitni” pod patronatem ministerstw

Edukacyjny program „Aktywni Błękitni” zdobył uznanie i objęty został honorowym patronatem kilku ministerstw, m.in. Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Zdrowia. To dowód na jego wysoką wartość merytoryczną oraz skuteczność w przekazywaniu wiedzy młodym pokoleniom.

fot. PCN Łukasiewicz

W 2024 roku program ten obejmował m.in. warsztaty „Świat w kropli wody” podczas wydarzenia „Tydzień z wodą”. Współpraca RZGW i PCN „Łukasiewicz” przyniosła też liczne lekcje wyjazdowe dla uczniów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem nauczycieli i dzieci.

Więcej działań, więcej edukacji

W nowym roku obie instytucje zamierzają jeszcze bardziej rozszerzyć swoje działania edukacyjne. Mają one inspirować młodzież do lepszego poznawania przyrody i pomogą wykształcić wśród dzieci i młodzieży poprawne nawyki i postawy, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska szczególnie w zakresie gospodarki wodnej.

Jak podkreślają organizatorzy, edukacja dzieci i młodzieży to klucz do skutecznej ochrony środowiska w przyszłości.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama