Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Powraca HackCarpathia 2025 – największy hackathon w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

W dniach 12-14 kwietnia 2025 roku odbędzie się druga edycja HackCarpathia – największego hackathonu w Rzeszowie. Tegoroczne wydarzenie zyska nową, rozszerzoną formułę – 24-godzinne zmagania zespołów zostaną zwieńczone uroczystą Galą Finałową w Filharmonii Podkarpackiej.
Powraca HackCarpathia 2025 – największy hackathon w Rzeszowie

Autor: WSIiZ w Rzeszowie

Organizatorzy zapowiadają jeszcze większą pulę nagród, międzynarodowy charakter wydarzenia i wsparcie prestiżowych partnerów.

Innowacje, technologia i współpraca

HackCarpathia to wydarzenie, które przyciąga młodych programistów, inżynierów, twórców gier i entuzjastów nowych technologii. Jak podkreśla dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i inicjator wydarzenia, zainteresowanie pierwszą edycją przerosło oczekiwania organizatorów. 

-Chętnych do udziału w naszym hackathonie było więcej niż miejsc. Na Podkarpaciu mamy wielu zdolnych młodych ludzi – studentów, maturzystów, ale także osoby pracujące. Wszyscy, którzy skończyli 18 lat, mogą wziąć udział w HackCarpathia. Jest to doskonała okazja, żeby wyłowić młode talenty. Pula nagród w tej edycji na pewno przekroczy ubiegłoroczną, dlatego będzie o co walczyć – mówi.

W tegorocznej edycji przewidziano udział 200 uczestników, z czego pierwsza setka, która zarejestruje się na stronie hackcarpathia.pl, ma zagwarantowane miejsce. Pozostali kandydaci przejdą proces selekcji. Wartość puli nagród wyniesie co najmniej 15 000 zł.

Tegoroczna edycja wprowadza również nową formułę – wydarzenie otworzy się na uczestników zagranicznych, a jego zwieńczeniem będzie uroczysta Gala Finałowa w Filharmonii Podkarpackiej. 

-Rangę wydarzenia podkreślają też jego partnerzy, wśród których znalazły się uznane marki, takie jak LOT, Deloitte oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Lista partnerów jest wciąż otwarta – podkreśla Michał Tabisz, prezes zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji, współorganizatora hackathonu.

Cztery kluczowe kategorie i wielki finał

Uczestnicy HackCarpathia 2025 zmierzą się z wyzwaniami w czterech obszarach: gaming, sztuczna inteligencja, zrównoważony rozwój i cyberbezpieczeństwo. W każdej kategorii wyłoniony zostanie jeden finalista, który zaprezentuje swój projekt podczas Gali Finałowej 14 kwietnia w Filharmonii Podkarpackiej. 

Finaliści otrzymają wsparcie w postaci warsztatów przygotowujących do pięciominutowej prezentacji przed jury. Hackathony to nie tylko rywalizacja – to także okazja do rozwijania umiejętności i pracy zespołowej. 

-Hackathony są skutecznym narzędziem edukacyjnym, które promuje współpracę, kreatywność i innowacyjność. Uczestnicy mają okazję do praktycznego zastosowania swojej wiedzy, rozwijania umiejętności rozwiązywania problemów oraz zdobywania doświadczenia w pracy zespołowej. Takie wydarzenia nie tylko poszerzają horyzonty edukacyjne, ale również integrują społeczności wokół wspólnych celów i wyzwań – mówi dr Barbara Przywara, Prorektor ds. Nauczania WSIiZ.

HackCarpathia w 2024 r. fot. Maja Krasowska/WSIiZ w Rzeszowie

HackCarpathia to wydarzenie otwarte dla wszystkich pełnoletnich osób – zarówno studentów i uczniów, jak i osób pracujących. Zespoły mogą liczyć do sześciu osób, a rejestracja odbywa się poprzez stronę hackcarpathia.pl.

Pierwsza edycja HackCarpathia w 2024 roku przyciągnęła ponad 200 uczestników, mentorów i ekspertów, którzy wspólnie stworzyli 41 innowacyjnych projektów. Tegoroczna odsłona zapowiada się jeszcze ciekawiej, a organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności i zmierzyć się z największymi wyzwaniami technologicznymi.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia RazemAutor komentarza: KarolinaTreść komentarza: Karygodne działania, a raczej brak działań, rządu. Wycierają sobie gęby byciem prorodzinnym, a zabierają nam podstawowe prawo do bezpieczeństwa.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 14:33Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia RazemAutor komentarza: staszekTreść komentarza: niech zamkną to betoniarnie firma STYROBUD jestem ciekaw dlaczego po zdarzeniu ta pompa była spawana może dalej w użytku nie rozumiem jednego auto po wypadku trafia na parking policyjny a tu jak by ślady zacierać może wczesniej była spawanaData dodania komentarza: 21.06.2025, 11:33Źródło komentarza: Wypadek na budowie na Kwiatkowskiego. Pracownika przygniotło ramie pompogruszki! [Aktualizacja]Autor komentarza: kkkTreść komentarza: na caritas? Nie daję.Data dodania komentarza: 20.06.2025, 21:29Źródło komentarza: Rzeszowski Caritas rozpoczął zbiórkę na rzecz poszkodowanych w pożarzeAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Super! Nie możemy sobie pozwolić na kolejne poświęcenia w imię cięć budżetowych!Data dodania komentarza: 20.06.2025, 12:13Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama