Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów
Reklama

Fałszywy alarm bombowy w tarnobrzeskim liceum

Podziel się
Oceń

W czwartek, 6 lutego, do Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu dotarła wiadomość e-mail informująca o rzekomym zagrożeniu związanym z rozprzestrzenianiem śmiercionośnego gazu w budynku.
Fałszywy alarm bombowy w tarnobrzeskim liceum

Autor: Facebook

Na miejsce wezwano policję i straż pożarną, jednak po dokładnym przeszukaniu okazało się, że alarm był fałszywy. Funkcjonariusze wszczęli dochodzenie w celu ustalenia autora wiadomości.

Brak zagrożenia

O godzinie 9:49 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o możliwym zagrożeniu w liceum. Wysłano trzy zastępy strażaków, a działania podjęła także policja. Według treści wiadomości w budynku miał rozprzestrzeniać się śmiercionośny gaz. Po przybyciu na miejsce ratownicy przeprowadzili dokładne sprawdzenie obiektu, nie znajdując jednak żadnych śladów potwierdzających obecność substancji niebezpiecznych.

Po konsultacji z policją i strażą pożarną, dyrekcja szkoły zdecydowała się nie przerywać zajęć. Nauczyciele i uczniowie zostali poinstruowani o konieczności zachowania czujności oraz zgłaszania wszelkich podejrzanych sytuacji. Po przeprowadzeniu odpowiednich działań, funkcjonariusze potwierdzili, że zagrożenie było nieprawdziwe, a podobne wiadomości dotarły tego dnia także do innych szkół i instytucji w kraju.

Śledztwo

Po zakończeniu akcji służby zakwalifikowały zdarzenie jako fałszywy alarm i rozpoczęły dochodzenie mające na celu ustalenie nadawcy e-maila. Policja przypomina, że takie działania są poważnym przestępstwem, które nie tylko dezorganizuje pracę instytucji, ale także angażuje służby ratunkowe, odciągając je od rzeczywistych interwencji.

W ostatnich latach fałszywe alarmy bombowe stały się coraz większym problemem, szczególnie w szkołach i urzędach. Sprawcom tego typu działań grożą surowe konsekwencje, w tym kara pozbawienia wolności. Policja apeluje o odpowiedzialność i przypomina, że każde zgłoszenie tego typu jest traktowane poważnie, a osoby stojące za rozsyłaniem fałszywych informacji mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama