Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Fałszywy alarm bombowy w tarnobrzeskim liceum

Podziel się
Oceń

W czwartek, 6 lutego, do Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu dotarła wiadomość e-mail informująca o rzekomym zagrożeniu związanym z rozprzestrzenianiem śmiercionośnego gazu w budynku.
Fałszywy alarm bombowy w tarnobrzeskim liceum

Autor: Facebook

Na miejsce wezwano policję i straż pożarną, jednak po dokładnym przeszukaniu okazało się, że alarm był fałszywy. Funkcjonariusze wszczęli dochodzenie w celu ustalenia autora wiadomości.

Brak zagrożenia

O godzinie 9:49 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o możliwym zagrożeniu w liceum. Wysłano trzy zastępy strażaków, a działania podjęła także policja. Według treści wiadomości w budynku miał rozprzestrzeniać się śmiercionośny gaz. Po przybyciu na miejsce ratownicy przeprowadzili dokładne sprawdzenie obiektu, nie znajdując jednak żadnych śladów potwierdzających obecność substancji niebezpiecznych.

Po konsultacji z policją i strażą pożarną, dyrekcja szkoły zdecydowała się nie przerywać zajęć. Nauczyciele i uczniowie zostali poinstruowani o konieczności zachowania czujności oraz zgłaszania wszelkich podejrzanych sytuacji. Po przeprowadzeniu odpowiednich działań, funkcjonariusze potwierdzili, że zagrożenie było nieprawdziwe, a podobne wiadomości dotarły tego dnia także do innych szkół i instytucji w kraju.

Śledztwo

Po zakończeniu akcji służby zakwalifikowały zdarzenie jako fałszywy alarm i rozpoczęły dochodzenie mające na celu ustalenie nadawcy e-maila. Policja przypomina, że takie działania są poważnym przestępstwem, które nie tylko dezorganizuje pracę instytucji, ale także angażuje służby ratunkowe, odciągając je od rzeczywistych interwencji.

W ostatnich latach fałszywe alarmy bombowe stały się coraz większym problemem, szczególnie w szkołach i urzędach. Sprawcom tego typu działań grożą surowe konsekwencje, w tym kara pozbawienia wolności. Policja apeluje o odpowiedzialność i przypomina, że każde zgłoszenie tego typu jest traktowane poważnie, a osoby stojące za rozsyłaniem fałszywych informacji mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama