Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Nowa inicjatywa PCI. Ma wspierać młodych innowatorów

Podziel się
Oceń

Podkarpackie Centrum Innowacji (PCI) zainaugurowało nowy program edukacyjny "Człowiek 4.0", którego celem jest rozwijanie kompetencji przyszłości. Cykl warsztatów zainaugurowany został w czwartek, 6 lutego, w gmachu PCI ProtoLab, a wykład inauguracyjny poprowadził dr Iwo Zmyślony – ekspert w zakresie projektowania zmian i kultury organizacyjnej.
Nowa inicjatywa PCI. Ma wspierać młodych innowatorów

Autor: Materiały PCI

Program "Człowiek 4.0" ma na celu dostarczenie młodym ludziom umiejętności, które będą kluczowe na rynku pracy w erze sztucznej inteligencji i automatyzacji. Kwestię tę poruszył Michał Tabisz, prezes Zarządu PCI.

Warsztaty i ich tematyka

-Poszerzamy naszą ofertę edukacyjną o projekt, który dziś – w świecie dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji – będzie dla młodych mieszkańców regionu narzędziem do budowania i rozwijania kompetencji przyszłości. „Człowiek 4.0” to unikalny w skali Polski cykl warsztatów, doskonale wpisujący się w misję Podkarpackiego Centrum Innowacji - wyjaśniał.

Program obejmuje pięć jednodniowych warsztatów oraz dwa wydarzenia hybrydowe, które odbędą się na początku i końcu cyklu. Zajęcia będą koncentrować się na praktycznych aspektach kompetencji przyszłości, takich jak empatyczna komunikacja, uważność, zarządzanie emocjami czy kreatywność w działaniu.

PCI kładzie szczególny nacisk na rozwój mieszkańców regionu, którzy będą mieli wpływ na przyszłość lokalnej gospodarki. Małgorzata Jarosińska-Jedynak, członkini Zarządu Województwa Podkarpackiego, zaznaczała, że kluczowe w tej sferze musi być bazowanie na nowoczesnych technologiach.

-Podkarpackie Centrum Innowacji konsekwentnie stawia na rozwój ludzi, którzy już za chwilę albo właśnie teraz zaczynają tworzyć gospodarkę naszego regionu – bazując na innowacjach i nowoczesnych technologiach. Nowy projekt jest kolejnym ogniwem w systemie kształtowania przyszłego przedsiębiorcy i dobrze przygotowanego pracownika, który sprosta wymaganiom dzisiejszej gospodarki, w oparciu o kierunki rozwoju wyznaczone przez Województwo Podkarpackie – mówiła.

Dla kogo jest ten program?

fot. PCI

Program Człowiek 4.0 skierowany jest do młodych ludzi w wieku 16-30 lat, studentów oraz kadry naukowej podkarpackich uczelni. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a rejestracja dostępna na stronie www.czlowiekczteryzero.pl.

fot. PCI

PCI zaprasza do udziału w programie wszystkich spełniających powyższe kryteria i zainteresowanych doskonaleniem kompetencji przyszłości.

Harmonogram warsztatów

20 lutego - Empatyczna komunikacja jako doskonałe narzędzie do rozwiązywania konfliktów i szukania rozwiązań w życiu, szkole i biznesie, prowadzący: Michał Sosin 

13 marca - EMOCJE - poznaj - zrozum - korzystaj. Jak sprawić by życie było lepsze, prowadząca: dr Małgorzatat Torój 

27 marca - Mindfullness - jak wprowadzić uważność do codziennego życia i jakie niesie ze sobą korzyści, prowadzący: Eryk Ołtarzewski 

8 kwietnia - Jak wspierać kreatywność ruchem – warsztaty performatywne w połączeniu z neuronauką, prowadzący: Tomasz Ciesielski 

15 maja - Zarządzanie sobą w cyfrowym świecie - jak odnaleźć spokój, równowagę i nie odczuwać FOMO, prowadząca: Marta Iwanowska-Polkowska 


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama