Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Rzeszów: Ferie zimowe w teatrze, muzeum, na półkoloniach, czyli atrakcje dla dzieci

Podziel się
Oceń

Zwiedzanie podziemi i rzeszowskiego zamku, zajęcia z bohaterami bajek, warsztaty twórcze, sportowe, wystawy i spektakle. Miasto przygotowało kilkadziesiąt propozycji dla tych, którzy podczas ferii zimowych nigdzie nie wyjadą.
Rzeszów: Ferie zimowe w teatrze, muzeum, na półkoloniach, czyli atrakcje dla dzieci

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Uczniowie z Podkarpaciu rozpoczną ferie w najbliższy poniedziałek. Przerwa w nauce potrwa do 2 marca. "Nie wiem, czy załatwimy śnieg, choć robimy, co możemy i jeszcze prowadzimy negocjacje w tej sprawie, ale już proponujemy dwa tygodnie z instytucjami kultury, sportu i rekreacji. Zapewniam, że będzie się dużo działo" – powiedział w środę prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek przed prezentacją oferty przygotowanej na ferie zimowe.

Rzeszowskie Piwnice zachęcają do zwiedzania podziemi pod płytą Rynku, proponują też podróż śladami ropuchy Romildy. "Nasze kino zamieniło się w reptarium i do końca lutego można zobaczyć wyjątkowe gatunki polskich i egotycznych gadów i płazów" – zachęcała do zwiedzania kierownik Piwnic Joanna Dul-Cichy. Podczas ferii w Piwnicach odbędą się również warsztaty twórcze dla dzieci, będą spacery miejskie z przewodnikiem, dla zwiedzających zostanie również otwarty dawny Zamek Lubomirskich, w którym obecnie mieści się Sąd Okręgowy.

Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa zaprasza na wystawy. "Na najwyższym światowym poziomie" – zapewnił dyrektor galerii Piotr Piech. "Mamy dwie wystawy z Japonii autorstwa Krystiana Bielatowicza i Wacława Nowackiego. Na kolejnej zostaną zaprezentowane portrety, które wykonał świetny dokumentalista, reportażysta i fotoreporter najlepszych polskich tytułów Zbigniew Furman" – przekazał dyrektor galerii.

Muzeum Dobranocek proponuje zajęcia i warsztaty twórcze oraz spotkania z postaciami z bajek. Z kotem Filemonem i Bonifacym, Patem i Matem słynących z kreatywnych remontów i Reksiem. Z kolei na wystawie "Gdzie jesteś Scooby-Doo?" można zobaczyć m.in. pamiątki związane z bohaterami słynnej animacji pochodzące z prywatnej kolekcji Sylwii Bukowczan oraz eksponaty ze zbiorów Muzeum Dobranocek: oryginalne folie animacyjne, figurki kolekcjonerskie, ceramikę, zabawki, numizmaty, przypinki, karty pocztowe, opakowania po produktach spożywczych i tekstylia. "Zatrudniliśmy duchy, które będą straszyć, więc jeśli ktoś lubi się bać, to serdecznie zapraszam" - powiedziała dyrektor muzeum Katarzyna Lubas.

fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zaplanowała w 20 swoich placówkach m.in. zajęcia literacko-plastyczne. Biuro Wystaw Artystycznych przygotowało warsztaty twórcze dla dzieci i dorosłych.

Teatr Maska proponuje dwa przedstawienia. Spektakl familijny "Zaginiony Świat", czyli historię o tym, że warto być uczciwym, a przyjaciół można spotkać w najmniej spodziewanych miejscach. Na zakończenie ferii odbędzie się premiera "Calineczki". "Z przepięknymi kolorowymi i pastelowymi lalkami, piosenkami, czyli tym co trafia do serca dziecka" - dodała dyrektor teatru Monika Szela.

Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji proponuje zajęcia z instruktorami na pływalni przy ul. Matuszczaka. "W sali gimnastycznej z trampolinami i basenem z gąbkami dzieci będą ćwiczyć ewolucje, które później zostaną przeniesione do basenu z wodą. Będzie można skakać z trampoliny i wieży, i bawić się na torze wodnym" – poinformowała Gabriela Wolańska z ROSiR-u. W hali sportowej przy ul. Pułaskiego odbędą się zajęcia z koszykówki i boksu. Z kolei w hali przy ul. Podpromie będzie można pograć w badmintona.

Rzeszowski Dom Kultury proponuje półkolonie w swoich 16 filiach i trzech szkołach podstawowych przy ul: Kwiatkowskiego, Rejtana oraz bł. Karoliny. "Są jeszcze wolne miejsce, a dzieciaki spędzą czas aktywnie, atrakcyjnie i bezpiecznie. Nawet nie pomyślą o telefonie" – zapewniła dyrektor RDK Marzena Styga-Durak. (PAP)

al/ jann/


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama