Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Najlepszy luty w historii lotniska w Jasionce

Podziel się
Oceń

Ponad 68 tys. pasażerów obsłużył port lotniczy w podrzeszowskiej Jasionce w ubiegłym miesiącu. To najlepszy luty w historii lotniska – poinformował w czwartek rzecznik portu Waldemar Mazgaj.
Najlepszy luty w historii lotniska w Jasionce

Autor: Materiały prasowe Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

Wśród najczęściej wybieranych kierunków były m.in. Londyn i Warszawa.

Wynik osiągnięty w lutym br. jest lepszy o 10 procent od dotychczasowego rekordu osiągniętego w lutym 2024 r., kiedy z lotniska skorzystało 62,3 tys. pasażerów.

Jak zaznaczył Mazgaj, wśród najbardziej obleganych kierunków w lutym br. były m.in. Londyn, Warszawa, Monachium, Sharm El Sheikh i Manchester.

„Największy udział w ruchu lotniczym miały połączenia obsługiwane przez Ryanair. Z usług irlandzkiego przewoźnika skorzystało 28,5 tys. pasażerów. W fotelach Polskich Linii Lotniczych LOT zasiadło 14,4 tys. osób, zaś czartery obsłużyły 8,3 tys. pasażerów” – wyliczył rzecznik podrzeszowskiego portu.

Jak podkreślił Mazgaj, w rozpoczynającym się 30 marca sezonie letnim podkarpacki port zaoferuje rekordową liczbę 32 kierunków do 16 krajów. Wśród nich będą takie nowości jak Malta i Agadir w Maroku.

Luty to kolejny miesiąc, w którym lotnisko odnotowuje rekordowy wynik. W styczniu z usług podrzeszowskiego portu skorzystało ponad 67,3 tys. pasażerów. Był to także najlepszy styczeń w historii portu. Dotychczas rekordowym styczniem był ten z 2024 r., jednak wtedy z usług portu skorzystało o 9 proc. mniej pasażerów niż w tegorocznym pierwszym miesiącu roku.

Od początku roku z usług lotniska skorzystało już prawie 136 tys. pasażerów.

W ubiegłym roku z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka skorzystała rekordowa liczba podróżnych, przekraczająca 1,1 mln. Było to więcej o 12 proc. niż w 2023 r. Podkarpackie lotnisko było jednym z ośmiu lotnisk w kraju, które w 2024 r. obsłużyły ponad 1 mln pasażerów.

Właścicielami lotniska są samorząd woj. podkarpackiego (ok. 52 proc.) oraz Polskie Porty Lotnicze (ponad 48 proc.). (PAP)

huk/ mmu/


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama