Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Najlepszy luty w historii lotniska w Jasionce

Podziel się
Oceń

Ponad 68 tys. pasażerów obsłużył port lotniczy w podrzeszowskiej Jasionce w ubiegłym miesiącu. To najlepszy luty w historii lotniska – poinformował w czwartek rzecznik portu Waldemar Mazgaj.
Najlepszy luty w historii lotniska w Jasionce

Autor: Materiały prasowe Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

Wśród najczęściej wybieranych kierunków były m.in. Londyn i Warszawa.

Wynik osiągnięty w lutym br. jest lepszy o 10 procent od dotychczasowego rekordu osiągniętego w lutym 2024 r., kiedy z lotniska skorzystało 62,3 tys. pasażerów.

Jak zaznaczył Mazgaj, wśród najbardziej obleganych kierunków w lutym br. były m.in. Londyn, Warszawa, Monachium, Sharm El Sheikh i Manchester.

„Największy udział w ruchu lotniczym miały połączenia obsługiwane przez Ryanair. Z usług irlandzkiego przewoźnika skorzystało 28,5 tys. pasażerów. W fotelach Polskich Linii Lotniczych LOT zasiadło 14,4 tys. osób, zaś czartery obsłużyły 8,3 tys. pasażerów” – wyliczył rzecznik podrzeszowskiego portu.

Jak podkreślił Mazgaj, w rozpoczynającym się 30 marca sezonie letnim podkarpacki port zaoferuje rekordową liczbę 32 kierunków do 16 krajów. Wśród nich będą takie nowości jak Malta i Agadir w Maroku.

Luty to kolejny miesiąc, w którym lotnisko odnotowuje rekordowy wynik. W styczniu z usług podrzeszowskiego portu skorzystało ponad 67,3 tys. pasażerów. Był to także najlepszy styczeń w historii portu. Dotychczas rekordowym styczniem był ten z 2024 r., jednak wtedy z usług portu skorzystało o 9 proc. mniej pasażerów niż w tegorocznym pierwszym miesiącu roku.

Od początku roku z usług lotniska skorzystało już prawie 136 tys. pasażerów.

W ubiegłym roku z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka skorzystała rekordowa liczba podróżnych, przekraczająca 1,1 mln. Było to więcej o 12 proc. niż w 2023 r. Podkarpackie lotnisko było jednym z ośmiu lotnisk w kraju, które w 2024 r. obsłużyły ponad 1 mln pasażerów.

Właścicielami lotniska są samorząd woj. podkarpackiego (ok. 52 proc.) oraz Polskie Porty Lotnicze (ponad 48 proc.). (PAP)

huk/ mmu/


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama