Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Szpital uniwersytecki otworzył szkołę rodzenia, rozpoczęły się zapisy

Podziel się
Oceń

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Rzeszowie otworzył szkołę rodzenia. Podczas bezpłatnego kursu przyszli rodzice będą mogli zdobyć wiedzę i przygotować się do przyjścia dziecka na świat. Rozpoczęły się zapisy. Pierwsze zajęcia zaplanowane są na ostatni dzień marca.
Szpital uniwersytecki otworzył szkołę rodzenia, rozpoczęły się zapisy

Autor: Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie

Szpital uniwersytecki nie miał szkoły rodzenia. W piątek się to zmieniło.

„Jest to prezent od szpitala w przededniu Dnia Kobiet. Ale przede wszystkim kolejny krok w kierunku kompleksowej opieki nad kobietami w ciąży. Niedawno uruchomiliśmy program znieczuleń przy porodzie, pracujemy nad kolejnymi projektami z myślą o kobietach w ciąży” – powiedział chwilę przed przecięciem symbolicznej wstęgi p.o. dyrektor szpitala uniwersyteckiego Wojciech Zawalski. Dodał, że to jedyna w Rzeszowie bezpłatna szkoła rodzenia.

Organizację zajęć wziął na siebie Oddział Położniczy i Ginekologiczny. W programie są spotkania ze specjalistami: położnymi, psychologiem i fizjoterapeutą.

„Tematy będą dotyczyć kolejnych etapów ciąży, porodu i połogu. Po czym poznać, że poród się rozpoczął i kiedy należy przyjechać do szpitala, co powinno niepokoić, co jest w granicach normy, kiedy są wskazania do cięcia cesarskiego. Psycholog podpowie, jak radzić sobie ze stresem, a fizjoterapeutka ze specjalizacją uroginekologiczą poprowadzi ćwiczenia dotyczące metod łagodzenia bólu” – powiedziała położna oddziałowa z Kliniki Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa Marzena Kamińska. Dodała, że będzie też czas na rozmowy, wizytę na oddziale noworodków i na sali porodowej.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. F. Chopina w Rzeszowie

Do szkoły rodzenia najlepiej zgłaszać się od 25. tygodnia ciąży. Zapisy już się rozpoczęły. Przyjmowane są pod numerem tel. 880-139-818 (w godzinach od 9.00 do 18.00 od poniedziałku do piątku) lub drogą mailową: [email protected].

Pierwsza grupa rozpocznie zajęcia 31 marca. Będzie dziewięć spotkań, w kolejne poniedziałki i czwartki od godz. 17.00 do 19.00. Szkoła rodzenia mieści się na parterze głównego budynku szpitala przy ul. Szopena. (PAP)

al/ joz/

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama