Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Szpital uniwersytecki otworzył szkołę rodzenia, rozpoczęły się zapisy

Podziel się
Oceń

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Rzeszowie otworzył szkołę rodzenia. Podczas bezpłatnego kursu przyszli rodzice będą mogli zdobyć wiedzę i przygotować się do przyjścia dziecka na świat. Rozpoczęły się zapisy. Pierwsze zajęcia zaplanowane są na ostatni dzień marca.
Szpital uniwersytecki otworzył szkołę rodzenia, rozpoczęły się zapisy

Autor: Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie

Szpital uniwersytecki nie miał szkoły rodzenia. W piątek się to zmieniło.

„Jest to prezent od szpitala w przededniu Dnia Kobiet. Ale przede wszystkim kolejny krok w kierunku kompleksowej opieki nad kobietami w ciąży. Niedawno uruchomiliśmy program znieczuleń przy porodzie, pracujemy nad kolejnymi projektami z myślą o kobietach w ciąży” – powiedział chwilę przed przecięciem symbolicznej wstęgi p.o. dyrektor szpitala uniwersyteckiego Wojciech Zawalski. Dodał, że to jedyna w Rzeszowie bezpłatna szkoła rodzenia.

Organizację zajęć wziął na siebie Oddział Położniczy i Ginekologiczny. W programie są spotkania ze specjalistami: położnymi, psychologiem i fizjoterapeutą.

„Tematy będą dotyczyć kolejnych etapów ciąży, porodu i połogu. Po czym poznać, że poród się rozpoczął i kiedy należy przyjechać do szpitala, co powinno niepokoić, co jest w granicach normy, kiedy są wskazania do cięcia cesarskiego. Psycholog podpowie, jak radzić sobie ze stresem, a fizjoterapeutka ze specjalizacją uroginekologiczą poprowadzi ćwiczenia dotyczące metod łagodzenia bólu” – powiedziała położna oddziałowa z Kliniki Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa Marzena Kamińska. Dodała, że będzie też czas na rozmowy, wizytę na oddziale noworodków i na sali porodowej.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. F. Chopina w Rzeszowie

Do szkoły rodzenia najlepiej zgłaszać się od 25. tygodnia ciąży. Zapisy już się rozpoczęły. Przyjmowane są pod numerem tel. 880-139-818 (w godzinach od 9.00 do 18.00 od poniedziałku do piątku) lub drogą mailową: [email protected].

Pierwsza grupa rozpocznie zajęcia 31 marca. Będzie dziewięć spotkań, w kolejne poniedziałki i czwartki od godz. 17.00 do 19.00. Szkoła rodzenia mieści się na parterze głównego budynku szpitala przy ul. Szopena. (PAP)

al/ joz/

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama