Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Kolejne obrady członków Aglomeracji Rzeszowskiej. Już w poszerzonym składzie

Podziel się
Oceń

W piątek, 14 marca, odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych "Aglomeracja Rzeszowska". Choć w jego trakcie podjęto szereg decyzji, to szczególną uwagę przyciągnął przede wszystkim fakt, że obrady toczyły się po raz pierwszy w nowym składzie.
Kolejne obrady członków Aglomeracji Rzeszowskiej. Już w poszerzonym składzie

Autor: Aglomeracja Rzeszowska

Jak bowiem informowaliśmy już wcześniej, do grona członków stowarzyszenia oficjalnie dołączyło Starostwo Powiatowe w Łańcucie, wzmacniając tym samym współpracę samorządów na rzecz rozwoju całej społeczności rzeszowskiej Aglomeracji.

Zobacz też:

Fundusze unijne priorytetem

Przypomnijmy, że decydując o członkostwie w Aglomeracji Rzeszowskiej, radni Powiatu Łańcuckiego oraz sam starosta Adam Krzysztoń wierzyli, że współpraca w ramach aglomeracji może zapewnić łatwiejszy i większy dostęp do funduszy oraz otworzyć drogę do realizacji bardziej ambitnych projektów.

Postawa członków stowarzyszenia, ze starostą rzeszowskim Krzysztofem Jaroszem na czele, zdaje się potwierdzać te nadzieje. Podczas spotkania zatwierdzono bowiem sprawozdanie finansowe za rok 2024, a także przyjęto budżet na rok bieżący. Jego priorytetem jest wsparcie kluczowych inwestycji infrastrukturalnych, a także zabezpieczenie środków na projekty rozwojowe i społeczne.

fot. Aglomeracja Rzeszowska

Nowy budżet ma zapewnić stabilne podstawy dla realizacji tych celów.

Oprócz tego dyskutowano o funduszach unijnych - zarówno tych, które udało się już pozyskać, jak i tych, o które samorządowcy mają zamiar dopiero się starać. Po niedawnym ogłoszeniu przebudowy dróg wojewódzkich 877 i 878, władze Powiatu Rzeszowskiego chcą kontynuować tendencję inicjowania kolejnych ambitnych projektów. Pozyskanie dodatkowych środków niewątpliwie może być tu kluczowe.

Zobacz też:

Bezpieczeństwo 

Nie zabrakło także tematów związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Podczas spotkania omówiono m.in. kwestię gospodarki wodnej, a ponadto też aspekty związane z bezpieczeństwem militarnym, szczególnie w kontekście aktualnych wyzwań geopolitycznych.

fot. Aglomeracja Rzeszowska

Warto wspomnieć, że problem bezpieczeństwa gmin podnosił, już kilka tygodni temu, wójt gminy Trzebownisko, Sławomir Porada. W trakcie rozmowy z Halo Rzeszów podkreślał on, że na kolejnych spotkaniach przedstawicieli członków Aglomeracji Rzeszowskiej zamierza wracać do tego tematu.

-Dzisiaj bezpieczeństwo to nie tylko ta kwestia tarczy, którą mamy czy obrony przeciwlotniczej, ale to również przygotowanie ludności cywilnej, zarówno w mojej gminie, jak i właśnie w gminach aglomeracyjnych, do różnego rodzaju sytuacji kryzysowej - wyjaśniał wówczas.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama