Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Pytania od Dobrosz-Oracz go nie złamały. Mentzen odbędzie serię spotkań na Podkarpaciu

Podziel się
Oceń

Już wkrótce kandydat Konfederacji w tegorocznych wyborach prezydenckich, Sławomir Mentzen, powróci na Podkarpacie. Między 9 a 11 kwietnia odwiedzi on kilka miast w naszym województwie, w tym jego stolicę, czyli Rzeszów.
Pytania od Dobrosz-Oracz go nie złamały. Mentzen odbędzie serię spotkań na Podkarpaciu

Autor: Fanpage Sławomira Mentzena

Spotkanie w Rzeszowie odbędzie się 10 kwietnia o godz. 19:00. W trakcie spotkania z mieszkańcami na rzeszowskim Rynku, lider Nowej Nadziei ma przedstawić swoją wizję prezydentury oraz plan budowy, jak sam to określa, "silnej i bogatej Polski".

Zobacz też:

Czego można się spodziewać?

Przypomnijmy, że podczas tegorocznej kampanii Mentzen odwiedził już Podkarpacie. W trakcie lutowej serii spotkań skupiał się on na swoich sztandarowych postulatach, takich jak niskie podatki, odrzucenie "Zielonego Ładu", uszczelnienie granic i sprzeciw wobec wysyłania polskich wojsk na Ukrainę, a także przeciwdziałanie "lewicowej ideologii".

-Państwo nie powinno ingerować w życie gospodarcze w takim stopniu, jak robi to obecna władza - podkreślał wtedy lider Nowej Nadziei.

Można się spodziewać, że podobny ton jego przemówienia przybiorą również tym razem. W ciągu trzech dni ma on, poza Rzeszowem, odwiedzić następujące miejscowości naszego regionu: Nisko, Lubaczów, Leżajsk, Łańcut, Ustrzyki Dolne, Lesko, Brzozów oraz Krosno.

Warto wspomnieć, że na wyborczym szlaku Mentzen znajduje się praktycznie od końcówki ubiegłorocznych wakacji. Mimo że formalnie kampania wyborcza jeszcze się wówczas nie rozpoczęła, sam polityk zwykł określać swoje pierwsze podróże i spotkania z wyborcami jako tzw. "kampanię niewyborczą", twierdząc, że "może to być po prostu promocja jego twarzy, jego firmy lub nowego produktu, którego jeszcze nie ogłosił".

Ostatnie kontrowersje

Mimo intensywnej kampanii i entuzjastycznego zaangażowania w nią licznych środowisk, Mentzen znalazł się ostatnio w ogniu krytyki ze strony dziennikarzy. Przede wszystkim z powodu częstego unikania niewygodnych pytań ze strony reporterów. Nie bez powodu w tytule niniejszego artykułu wspomniana została dziennikarka TVP, Justyna Dobrosz-Oracz.

Podczas niedawnej konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą, doszło do spięcia pomiędzy nią a Mentzenem. Kiedy dziennikarka zapytała go, jak zamierza utrzymać armię przy jednoczesnym obniżaniu podatków, Mentzen odpowiedział: "Czy możemy prosić o mądrzejsze pytania?". Gdy reporterka dopytywała, co jest głupiego w jej pytaniu, polityk stwierdził: "Pani mało rozumie i to jest główny problem tej konferencji. Proszę o poważniejsze pytania".

Nie był to jednak jedyny punkt zapalny w trakcie tego spotkania z dziennikarzami. Często nawiązywali bowiem oni do kontrowersyjnej wypowiedzi Mentzena z 2019 r., kiedy to sformułował on tzw. "piątkę Mentzena": "Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej". 

Choć później tłumaczył, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu większego wystąpienia dotyczącego docierania do wyborców, a także że wypowiedź tę należy traktować z przymrużeniem oka, słowa te do dziś budzą emocje wśród przeciwników Konfederacji, którzy często odwołują się do niej podczas ataków na prawicowy sojusz i jego polityków. 

Rosnące poparcie

Mimo jednak tych kontrowersji, najnowsze sondaże wskazują, że Mentzen stale zyskuje na popularności. Obecnie plasuje się na trzecim miejscu wśród kandydatów na prezydenta, za Rafałem Trzaskowskim i Karolem Nawrockim, z poparciem wahającym się między 12 a 18 procent.

Jego bezkompromisowy styl i radykalne poglądy przyciągają wyborców rozczarowanych "starymi" partiami politycznymi. Mentzen szczególnie mocno krytykuje obecny rząd i poprzednią ekipę rządzącą, przedstawiając się jako alternatywa dla dotychczasowego establishmentu politycznego. Choć on sam dystansuje się od podobnych stwierdzeń, wielu upatruje w nim zagrożenia dla kandydata PiS-u, kosztem którego lider Nowej Nadziei może znaleźć się w ewentualnej kolejnej turze wyborów.

Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się 18 maja 2025 r., a możliwa druga tura 1 czerwca, w przypadku gdy żaden z kandydatów nie uzyska więcej niż 50 procent głosów w pierwszym głosowaniu.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

wyborca 25.03.2025 07:31
po prostu nie odpowiada na pytania na które nie zna odpowiedzi

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama