Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Pytania od Dobrosz-Oracz go nie złamały. Mentzen odbędzie serię spotkań na Podkarpaciu

Podziel się
Oceń

Już wkrótce kandydat Konfederacji w tegorocznych wyborach prezydenckich, Sławomir Mentzen, powróci na Podkarpacie. Między 9 a 11 kwietnia odwiedzi on kilka miast w naszym województwie, w tym jego stolicę, czyli Rzeszów.
Pytania od Dobrosz-Oracz go nie złamały. Mentzen odbędzie serię spotkań na Podkarpaciu

Autor: Fanpage Sławomira Mentzena

Spotkanie w Rzeszowie odbędzie się 10 kwietnia o godz. 19:00. W trakcie spotkania z mieszkańcami na rzeszowskim Rynku, lider Nowej Nadziei ma przedstawić swoją wizję prezydentury oraz plan budowy, jak sam to określa, "silnej i bogatej Polski".

Zobacz też:

Czego można się spodziewać?

Przypomnijmy, że podczas tegorocznej kampanii Mentzen odwiedził już Podkarpacie. W trakcie lutowej serii spotkań skupiał się on na swoich sztandarowych postulatach, takich jak niskie podatki, odrzucenie "Zielonego Ładu", uszczelnienie granic i sprzeciw wobec wysyłania polskich wojsk na Ukrainę, a także przeciwdziałanie "lewicowej ideologii".

-Państwo nie powinno ingerować w życie gospodarcze w takim stopniu, jak robi to obecna władza - podkreślał wtedy lider Nowej Nadziei.

Można się spodziewać, że podobny ton jego przemówienia przybiorą również tym razem. W ciągu trzech dni ma on, poza Rzeszowem, odwiedzić następujące miejscowości naszego regionu: Nisko, Lubaczów, Leżajsk, Łańcut, Ustrzyki Dolne, Lesko, Brzozów oraz Krosno.

Warto wspomnieć, że na wyborczym szlaku Mentzen znajduje się praktycznie od końcówki ubiegłorocznych wakacji. Mimo że formalnie kampania wyborcza jeszcze się wówczas nie rozpoczęła, sam polityk zwykł określać swoje pierwsze podróże i spotkania z wyborcami jako tzw. "kampanię niewyborczą", twierdząc, że "może to być po prostu promocja jego twarzy, jego firmy lub nowego produktu, którego jeszcze nie ogłosił".

Ostatnie kontrowersje

Mimo intensywnej kampanii i entuzjastycznego zaangażowania w nią licznych środowisk, Mentzen znalazł się ostatnio w ogniu krytyki ze strony dziennikarzy. Przede wszystkim z powodu częstego unikania niewygodnych pytań ze strony reporterów. Nie bez powodu w tytule niniejszego artykułu wspomniana została dziennikarka TVP, Justyna Dobrosz-Oracz.

Podczas niedawnej konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą, doszło do spięcia pomiędzy nią a Mentzenem. Kiedy dziennikarka zapytała go, jak zamierza utrzymać armię przy jednoczesnym obniżaniu podatków, Mentzen odpowiedział: "Czy możemy prosić o mądrzejsze pytania?". Gdy reporterka dopytywała, co jest głupiego w jej pytaniu, polityk stwierdził: "Pani mało rozumie i to jest główny problem tej konferencji. Proszę o poważniejsze pytania".

Nie był to jednak jedyny punkt zapalny w trakcie tego spotkania z dziennikarzami. Często nawiązywali bowiem oni do kontrowersyjnej wypowiedzi Mentzena z 2019 r., kiedy to sformułował on tzw. "piątkę Mentzena": "Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej". 

Choć później tłumaczył, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu większego wystąpienia dotyczącego docierania do wyborców, a także że wypowiedź tę należy traktować z przymrużeniem oka, słowa te do dziś budzą emocje wśród przeciwników Konfederacji, którzy często odwołują się do niej podczas ataków na prawicowy sojusz i jego polityków. 

Rosnące poparcie

Mimo jednak tych kontrowersji, najnowsze sondaże wskazują, że Mentzen stale zyskuje na popularności. Obecnie plasuje się na trzecim miejscu wśród kandydatów na prezydenta, za Rafałem Trzaskowskim i Karolem Nawrockim, z poparciem wahającym się między 12 a 18 procent.

Jego bezkompromisowy styl i radykalne poglądy przyciągają wyborców rozczarowanych "starymi" partiami politycznymi. Mentzen szczególnie mocno krytykuje obecny rząd i poprzednią ekipę rządzącą, przedstawiając się jako alternatywa dla dotychczasowego establishmentu politycznego. Choć on sam dystansuje się od podobnych stwierdzeń, wielu upatruje w nim zagrożenia dla kandydata PiS-u, kosztem którego lider Nowej Nadziei może znaleźć się w ewentualnej kolejnej turze wyborów.

Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się 18 maja 2025 r., a możliwa druga tura 1 czerwca, w przypadku gdy żaden z kandydatów nie uzyska więcej niż 50 procent głosów w pierwszym głosowaniu.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

wyborca 25.03.2025 07:31
po prostu nie odpowiada na pytania na które nie zna odpowiedzi

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama