Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Rzeszowskie atrakcje na majówkę 2025 – szczegółowy przewodnik

Podziel się
Oceń

Majówka w Rzeszowie to wyjątkowy czas pełen różnorodnych wydarzeń kulturalnych, rodzinnych i rozrywkowych. W 2025 roku miasto przygotowało bogaty program, który zadowoli zarówno miłośników historii, jak i nowoczesnych atrakcji. Oto szczegółowy przegląd najciekawszych propozycji na długi weekend majowy w stolicy Podkarpacia.

Jarmark Rękodzieła i Produktów Regionalnych

Od 1 do 4 maja w godzinach 11:00-20:00, na alejach Lubomirskich oraz Pod Kasztanami, odbywa się jarmark z unikatowym rękodziełem i regionalnymi przysmakami. Na stoiskach znajdziesz m.in. ręcznie robioną biżuterię, ceramikę, świece, dekoracje, a także lokalne sery, miody, chleby na zakwasie oraz domowe słodkości.

Fot. FIlip Łagowski

Rzeszowski Turniej Rycerski „Blaski średniowiecza III”

W dniach 2-3 maja, w fosie zamku Lubomirskich, odbędą się pokazy rycerskie: pojedynki na miecze, prezentacje średniowiecznych strojów i rzemiosła. To atrakcja dla całych rodzin oraz pasjonatów historii.

Fot. FIlip Łagowski

Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja

2 maja na rzeszowskim Rynku odbędą się oficjalne uroczystości z podniesieniem flagi, wystąpieniami i występem Orkiestry Wojskowej.
3 maja to tradycyjne Święto Paniagi – jedna z najważniejszych miejskich imprez, z paradą uliczną, koncertami, warsztatami, pokazami artystycznymi i atrakcjami dla dzieci na ul. 3 Maja oraz w okolicach fontanny multimedialnej.

Poznaj harmonogram pokazów:

Wystawy i wydarzenia kulturalne

  • W Galerii pod Ratuszem od 2 do 14 maja można oglądać wystawę „Emocje” – prace studentów WSIiZ wykonane w technice linorytu i rysunku, poruszające tematykę kondycji emocjonalnej młodych Europejczyków. Wernisaż odbędzie się 2 maja o 18:00, wstęp wolny.
  • W Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa trwają wystawy: „Rok 2024 w obiektywach Polskich Fotografek” oraz „Trzy Pokoje” – fotografie Anny Bedyńskiej, Małgorzaty Wakuluk i Agnieszki Babińskiej.
  • Muzeum Dobranocek zaprasza na wystawy poświęcone kultowym animacjom, w tym „Gdzie jesteś Scooby-Doo?” oraz planszową ekspozycję o Misiu Uszatku. Dodatkowo odbywają się pokazy filmowe i rodzinne spacery z Misiem Uszatkiem.

    Fot. FIlip Łagowski

Atrakcje dla dzieci i rodzin

  • Na ul. 3 Maja i przy fontannie multimedialnej przez cały dzień trwają animacje, gry, zabawy, pokazy taneczne i koncerty zespołów dziecięcych oraz młodzieżowych.
  • W fosie zamku oraz na placu NBP odbywają się warsztaty artystyczne, malarskie, kowalskie, żeglarskie oraz prezentacje rękodzieła i regionalnych produktów.
  • Studio plenerowe Polskiego Radia Rzeszów na ul. Zamkowej oferuje atrakcje dla najmłodszych i wystawę zabytkowych odbiorników radiowych.

Rzeszowskie Piwnice – zwiedzanie i Star Wars Day

Podczas majówki Rzeszowskie Piwnice zapraszają na skróconą, multimedialną trasę „Obrazy historii” – samodzielne zwiedzanie z filmowym wprowadzeniem (10:00-19:00).
4 maja odbędzie się Rzeszów Star Wars Day: warsztaty, prelekcje, pokazy walk na miecze świetlne, strefa LEGO, cosplay, mapping i wspólny przemarsz z fontanny pod ratusz zakończony widowiskowym pokazem szermierki.

Kulinaria i lody rzemieślnicze

  • 3-5 maja w RARR (ul. Szopena 51) – Muzeum Gelato z pokazami produkcji lodów i degustacjami. Co 30 minut odbywają się pokazy, po których można spróbować świeżo przygotowanych lodów.
  • 3 maja – akcja „Motoserce” – ogólnopolska zbiórka krwi organizowana przez klub Steel Roses MC Rzeszów. Na miejscu krwiobus oraz pokazy i degustacje lodów.

    Fot. Kuba Kluz

Koncerty i wydarzenia muzyczne

  • 3 maja na scenie przy wieży Farnej od 13:30 do 18:30 koncerty: wystąpią m.in. Aleksander Berkowicz z zespołem, wokaliści rzeszowskich domów kultury, mażoretki, zespoły taneczne i folklorystyczne.
  • 3 maja o 19:00 na Rynku – koncert Another Pink Floyd Symfonicznie z udziałem Marka Radulego. Największe przeboje Pink Floyd w aranżacjach z orkiestrą symfoniczną inspirowanych muzyką filmową Hansa Zimmera.
Fot. FIlip Łagowski

Dodatkowe atrakcje i wydarzenia towarzyszące

  • Wystawy o Ignacym Łukasiewiczu w I LO, prezentacje absolwentów szkoły i malowanie w fosie zamku przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych.
  • 4 maja na ul. 3 Maja – Targi Rzeszowskich Organizacji Pozarządowych (NGO), prezentacje lokalnych inicjatyw społecznych.
  • Kino Zorza – 3 maja o 15:00 specjalny seans familijny „Akiko. Latająca małpka” (bilety po 2 zł).

Podsumowanie

Majówka w Rzeszowie to czas, gdy miasto tętni życiem, a na mieszkańców i gości czekają liczne atrakcje: od jarmarków, przez pokazy historyczne, warsztaty i wystawy, po koncerty i wydarzenia tematyczne jak Star Wars Day. To doskonała okazja, by aktywnie i kreatywnie spędzić czas w rodzinnym gronie, poznać lokalną kulturę i skosztować regionalnych przysmaków.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama