Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Podkarpacie ma nowego bokserskiego mistrza. Pochodzi z Sanoka

Podziel się
Oceń

Aleksander Sikora, reprezentant Klubu Bokserskiego Street Autonomy Sanok, zdobył złoty medal w kategorii 80 kg podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w dniach 24-30 kwietnia w Sokółce.
Podkarpacie ma nowego bokserskiego mistrza. Pochodzi z Sanoka

Autor: Klub Bokserski Street Autonomy Sanok

To historyczne wydarzenie dla sanockiego boksu, ponieważ ostatni złoty medal w kategorii kadetów dla Sanoka sięga 1988 r., kiedy to Marian Podczaszy triumfował w kategorii 75 kg. Po 37 latach Sikora powtórzył ten wyczyn, wpisując się na nowo w historię lokalnego sportu.

Trudna droga

Droga do mistrzostwa była wymagająca. Sikora najpierw zdobył mistrzostwo Podkarpacia, pokonując w finale Mateusza Skibskiego ze Stali Stalowa Wola. Na Mistrzostwach Polski w 1/16 finału odwrócił losy walki z Antonim Balą z Legii Warszawa, mimo przegranej pierwszej rundy. 

fot. Klub Bokserski Street Autonomy Sanok

W ćwierćfinale zdominował Kacpra Szewczaka z województwa zachodniopomorskiego, a w półfinale wygrał na punkty z Mateuszem Mucharskim, wicemistrzem Polski młodzików. Finałowa walka z Igorem Tomiczkiem z klubu Czarni Słupsk była niezwykle wyrównana, ale dzięki taktyce i zimnej krwi Olek zwyciężył 3:2 na punkty.

Wkład trenerów

Aleksander Sikora jest wychowankiem sanockiego klubu i od początku kariery trenuje pod okiem Pawła Rżanego, który jest głównym autorem jego sukcesów. Wspólnie osiągnęli już dwukrotne mistrzostwo Podkarpacia, wicemistrzostwo Polski w kategorii 75 kg oraz złoty medal Pucharu Polski U-15 w kategorii 80 kg. 

Duże znaczenie miał także trener Radosław Miklaszewski, który pomógł zawodnikowi przejść z kategorii 75 kg do 80 kg, poprawiając jego siłę i dynamikę. Jak podkreślają przedstawiciele sanockiego klubu, od początku 2023 r. klub pod kierunkiem Piotra Benedyka i Pawła Rżanego wyraźnie się rozwija, a sukces Sikory jest tego najlepszym dowodem.

W Sokółce walczyli także inni sanoccy zawodnicy: Borys Gerent, który po wyrównanej walce zakończył udział w turnieju, oraz Szymon Woźniak, mistrz Podkarpacia w wadze superciężkiej, który niestety nie mógł wystąpić z powodu kontuzji ręki.

Przeczytaj także:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama