Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Największa inwestycja drogowa na południu powiatu rzeszowskiego ruszyła!

Podziel się
Oceń

To przełomowy moment dla południowej części powiatu rzeszowskiego. Oficjalnie ruszyły prace nad kompleksową przebudową drogi wojewódzkiej nr 878. Trasa ta przebiega przez Tyczyn, Dylągówkę, Hyżne aż do Dynowa.
Największa inwestycja drogowa na południu powiatu rzeszowskiego ruszyła!

Autor: Sebastian Stankiewicz/UMWP

Inwestycja, uznawana za jedną z najważniejszych na Podkarpaciu w obecnym rozdaniu funduszy unijnych, ma ogromne znaczenie zarówno dla mieszkańców, jak i dla bezpieczeństwa oraz rozwoju regionu. 

Kompleksowe prace

Modernizacja obejmie ponad 20 km kluczowej trasy łączącej południowe gminy powiatu rzeszowskiego z samym Rzeszowem. 

fot. Sebastian Stankiewicz/UMWP

Prace zakładają m.in.: całkowitą przebudowę nawierzchni, wzmocnienie konstrukcji drogi, budowę i modernizację systemów odwodnieniowych, poszerzenia jezdni i przebudowę skrzyżowań, budowę nowych chodników, zatok autobusowych i ścieżek rowerowych, a także poprawę infrastruktury przystankowej i bezpieczeństwa pieszych.

Dzięki inwestycji zwiększy się płynność ruchu, poprawi się komfort podróżowania i – co najważniejsze – bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. W projekcie szczególny nacisk położono na prace przy newralgicznych odcinkach w Tyczynie i Dylągówce. Jak dobrze wiedzą sami kierowcy, obecne parametry drogi w tych miejscach są niewystarczające do obsługi rosnącego natężenia ruchu.

"To inwestycja dla mieszkańców"

Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz starosta rzeszowski Krzysztof Jarosz zgodnie podkreślali podczas poniedziałkowej konferencji w Hyżnem, że inwestycja ta to przedsięwzięcie długo oczekiwane przez lokalne społeczności.

Ta kompleksowa inwestycja pokazuje konsekwencję Zarządu Województwa w realizowaniu zamierzonych planów. Za kilka lat ta droga będzie mieć kolosalne znaczenie dla rozwoju społecznego i gospodarczego

- mówił marszałek Ortyl.

Mieszkańcy okolic będą musieli więc wykazać się sporą cierpliwością. Projekt jest bowiem ambitny, a wszystkie przewidziane w jego ramach działania zostały rozłożone na kolejne lata. Starosta Jarosz zapewnił jednak mieszkańców, że modernizacja drogi w dłuższej perspektywie znacznie poprawi jakość ich życia.

To inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo i komfort życia tysięcy mieszkańców. Prosimy o wyrozumiałość – robimy to dla Was!

- tłumaczył.

Starosta Krzysztof Jarosz. fot. Sebastian Stankiewicz/UMWP

Zadowolony z modernizacji był oczywiście również, co zrozumiałe, sam gospodarz poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami, czyli wójt Hyżnego, Bartłomiej Kuchta.

Dzięki inwestycji skróci się czas dojazdu do Rzeszowa, a Gmina Hyżne stanie się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Wszystko to wpłynie na rozwój Gminy

- zaznaczał Kuchta.

Należy podkreślić, że ze względu na znaczenie i rozmiar inwestycji, do Hyżnego przybyli także, oprócz samorządowców, parlamentarzyści w osobach posłów Krzysztofa Sobolewskiego i Marcina Warchoła.

Wzmożony ruch 

W związku z rozpoczęciem robót drogowych, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień. Szczególnie uciążliwe mogą być prace na odcinku Tyczyn–Dylągówka, gdzie ruch będzie wzmożony, a czasowo mogą występować zwężenia jezdni i objazdy.

fot. Sebastian Stamkiewicz/UMWP

Samorządowcy apelują do mieszkańców o cierpliwość i dostosowanie się do wprowadzanych zmian w organizacji ruchu. W zamian zyskają oni nowoczesną, bezpieczną i funkcjonalną drogę, która w przyszłości może stać się głównym ciągiem komunikacyjnym regionu.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021–2027.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: On Treść komentarza: Źle się czyta ten cały obszerny komunikat medialny związany z odejściem. Nie wygląda to poważnie. Życie oczywiście zaskakuje, czasem dobrze ułożony plan trzeba zweryfikować, ale podejmując się pracy na takim stanowisku otrzymuje się mandat społeczny. Samo odejście wygląda kiepsko: nie robi się tak, ze w środku roku, tak znikąd pojawia się taki wpis. To szok dla mieszkańców - parę godzin wczesniej publikował jak cudownie wyglądały Dni Tyczyna... Tu koncerty, tam aktywności, a po paru godzinach zrzuca taką bombę! Można czuć się oszukanym! Oczywiście Gmina sobie poradzi. Stanowisko Burmistrza jest po prostu wybieralne, w jego miejsce wejdzie ktoś inny, miejmy nadzieję, że nie przerwie pełnienia funkcji-służby publicznej bo nagle "przewartościuje swoje priorytety". Liczę, że kolejni kandydaci przemyślą swoje priorytety przed decyzją o starcie - tak będzie poważniej dla całej gminy i dla samych kandydatów. Dodam, ze styl pożegnania wygląda po prostu źle. Jak wspomniałem wpis pana Błotnickiego jest obszerny, ale nic z niego nie wynika. Jeśli nie chciał się tłumaczyć, po prostu trzeba było podziękować i przeprosić, bez ckliwości bo to wygląda po prostu źle. MImo to, życzę powodzenia w dalszych wyborach. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Tyczynianin. Treść komentarza: Weź już idź, zakazy wszędzie a syf na parkingach. Wal się. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 18:33 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: M Treść komentarza: Swietny artykuł, pozdrawiam dzieciaki i mentorów Data dodania komentarza: 16.06.2026, 11:45 Źródło komentarza: „Dzieci nie przestają tu zadawać pytań”. W Rzeszowie działa jedna z najbardziej nietypowych szkół na Podkarpaciu Autor komentarza: POG Treść komentarza: Oszukał wyborców. Po co startował jak mu to w planach na przyszłość nie pasowało. Przynajmniej skończył by na wyjaśnieniu że z powodów osobistych a nie infantylnym tłuczeniem że po 2 kadencjach (skąd wie czy by go wybrali) będzie mu trudno na rynek pracy wrócić. Oszust, niepoważny człowiek i tyle w temacie! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 10:05 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Janusz Treść komentarza: A kogo mam zabrać, proszę konkretnie wskazać kogo zatrudniłem po znajomości. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 21:10 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Jola Treść komentarza: Był najlepszym burmistrzem. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 19:17 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie”
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama