Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Największa inwestycja drogowa na południu powiatu rzeszowskiego ruszyła!

Podziel się
Oceń

To przełomowy moment dla południowej części powiatu rzeszowskiego. Oficjalnie ruszyły prace nad kompleksową przebudową drogi wojewódzkiej nr 878. Trasa ta przebiega przez Tyczyn, Dylągówkę, Hyżne aż do Dynowa.
Największa inwestycja drogowa na południu powiatu rzeszowskiego ruszyła!

Autor: Sebastian Stankiewicz/UMWP

Inwestycja, uznawana za jedną z najważniejszych na Podkarpaciu w obecnym rozdaniu funduszy unijnych, ma ogromne znaczenie zarówno dla mieszkańców, jak i dla bezpieczeństwa oraz rozwoju regionu. 

Kompleksowe prace

Modernizacja obejmie ponad 20 km kluczowej trasy łączącej południowe gminy powiatu rzeszowskiego z samym Rzeszowem. 

fot. Sebastian Stankiewicz/UMWP

Prace zakładają m.in.: całkowitą przebudowę nawierzchni, wzmocnienie konstrukcji drogi, budowę i modernizację systemów odwodnieniowych, poszerzenia jezdni i przebudowę skrzyżowań, budowę nowych chodników, zatok autobusowych i ścieżek rowerowych, a także poprawę infrastruktury przystankowej i bezpieczeństwa pieszych.

Dzięki inwestycji zwiększy się płynność ruchu, poprawi się komfort podróżowania i – co najważniejsze – bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. W projekcie szczególny nacisk położono na prace przy newralgicznych odcinkach w Tyczynie i Dylągówce. Jak dobrze wiedzą sami kierowcy, obecne parametry drogi w tych miejscach są niewystarczające do obsługi rosnącego natężenia ruchu.

"To inwestycja dla mieszkańców"

Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz starosta rzeszowski Krzysztof Jarosz zgodnie podkreślali podczas poniedziałkowej konferencji w Hyżnem, że inwestycja ta to przedsięwzięcie długo oczekiwane przez lokalne społeczności.

Ta kompleksowa inwestycja pokazuje konsekwencję Zarządu Województwa w realizowaniu zamierzonych planów. Za kilka lat ta droga będzie mieć kolosalne znaczenie dla rozwoju społecznego i gospodarczego

- mówił marszałek Ortyl.

Mieszkańcy okolic będą musieli więc wykazać się sporą cierpliwością. Projekt jest bowiem ambitny, a wszystkie przewidziane w jego ramach działania zostały rozłożone na kolejne lata. Starosta Jarosz zapewnił jednak mieszkańców, że modernizacja drogi w dłuższej perspektywie znacznie poprawi jakość ich życia.

To inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo i komfort życia tysięcy mieszkańców. Prosimy o wyrozumiałość – robimy to dla Was!

- tłumaczył.

Starosta Krzysztof Jarosz. fot. Sebastian Stankiewicz/UMWP

Zadowolony z modernizacji był oczywiście również, co zrozumiałe, sam gospodarz poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami, czyli wójt Hyżnego, Bartłomiej Kuchta.

Dzięki inwestycji skróci się czas dojazdu do Rzeszowa, a Gmina Hyżne stanie się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Wszystko to wpłynie na rozwój Gminy

- zaznaczał Kuchta.

Należy podkreślić, że ze względu na znaczenie i rozmiar inwestycji, do Hyżnego przybyli także, oprócz samorządowców, parlamentarzyści w osobach posłów Krzysztofa Sobolewskiego i Marcina Warchoła.

Wzmożony ruch 

W związku z rozpoczęciem robót drogowych, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień. Szczególnie uciążliwe mogą być prace na odcinku Tyczyn–Dylągówka, gdzie ruch będzie wzmożony, a czasowo mogą występować zwężenia jezdni i objazdy.

fot. Sebastian Stamkiewicz/UMWP

Samorządowcy apelują do mieszkańców o cierpliwość i dostosowanie się do wprowadzanych zmian w organizacji ruchu. W zamian zyskają oni nowoczesną, bezpieczną i funkcjonalną drogę, która w przyszłości może stać się głównym ciągiem komunikacyjnym regionu.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021–2027.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama