Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

„Siemaszkowa śpiewa” w TVP3 Rzeszów

Podziel się
Oceń

Wszystkich spragnionych teatralnych emocji z radością informujemy, że pomimo zamknięcia Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie świąteczny czas spędzi z publicznością! Wszystko za sprawą projektu „Siemaszkowa śpiewa” realizowanego w ramach programu Przestrzenie Sztuki.
  • Źródło: informacje prasowe
26, 27 i 31 grudnia na antenie regionalnej TVP najpiękniejsze piosenki ze spektakli „Siemaszkowej” zaśpiewają wspaniali aktorzy. Na szklanym ekranie będzie można zobaczyć m.in. nieśmiertelne Marlene Dietrich i Edith Piaf, zagubioną królewnę Ermidę wraz z jej adoratorami, a także postaci ze spektakli „Dzieci Hioba. Wiek XX”, „Beksiński. Obraz bez tytułu” i „Pogorzelisko”. Usłyszymy także piosenki Agnieszki Osieckiej, które ze sceny wybrzmiały w spektaklach „Wielka woda” oraz „Na pokuszenie”.

Wszystkie wykonania poprzedzone będą komentarzami ludzi teatru – krytyka teatralnego Tomasza Domagały i dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów Adama Głaczyńskiego.
Na szklanym ekranie pojawi się niemal cały „śpiewający” zespół „Siemaszkowej”: Mariola Łabno-Flaumenhaft, Justyna Król, Magdalena Kozikowska-Pieńko, Dagny Mikoś, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Michał Chołka, Marek Kępiński i Mateusz Mikoś.

„Siemaszkowa śpiewa” w TVP3 Rzeszów:
CZĘŚĆ I – 26 grudnia o godz. 19:30
CZĘŚĆ II – 27 grudnia o godz. 19:15
CZĘŚĆ III – 31 grudnia o godz. 17:30

Wydarzenie realizowane jest w ramach Przestrzeni Sztuki - pilotażowego programu powołania ogólnopolskich, interdyscyplinarnych centrów kultury, rozwijanego pod auspicjami MKiDN przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama