Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Politechnika Rzeszowska operatorem laboratorium w Stalowej Woli

Podziel się
Oceń

Przez kolejne cztery lata Politechnika Rzeszowska będzie obsługiwać Laboratorium Międzyuczelnianym w Stalowej Woli. Umowę w tej sprawie podpisali prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, rektor uczelni oraz prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.
  • Źródło: Politechnika Rzeszowska
Politechnika Rzeszowska operatorem laboratorium w Stalowej Woli
Politechnika Rzeszowska operatorem laboratorium w Stalowej Woli

Autor: Politechnika Rzeszowska

Zadaniem Politechniki Rzeszowskiej będzie zarówno utrzymanie infrastruktury aparatury badawczej i urządzeń, ale też prowadzenie prac badawczych i rozwojowych na bazie przekazanej jej infrastruktury. Jako operator Laboratorium Międzyuczelnianego Uczelnia będzie także inicjatorem projektów badawczo-rozwojowych realizowanych w partnerstwie z jednostkami naukowymi czy przedsiębiorstwami. Sygnatariusze umowy wyrazili swoje zadowolenie z dotychczasowej współpracy, jak również określili swoje nadzieje i oczekiwania na
przyszłość.

- Bardzo się cieszę, że Politechnika Rzeszowska na kolejny okres zostaje operatorem naszego Laboratorium Międzyuczelnianego, które jest jedną z silnych stron Stalowej Woli pod względem naukowym, ale i gospodarczym. To, że Politechnika Rzeszowska ze swoimi kompetencjami, wizją rozwoju będzie operatorem przez kolejne cztery lata, jest najlepszym świadectwem długotrwałej strategii obecności w Stalowej Woli, rozwoju i wykorzystywania swojej kadry oraz potencjału studentów do rozwoju gospodarczego Stalowej Woli. Dzięki tej współpracy budujemy gospodarkę opartą na wiedzy, a Politechnika Rzeszowska jest liderem tego rozwoju - mówił Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli.

Prezydent miasta dodał także, że podpisanie tej umowy ma kluczowe znaczenie dla tych przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić projekty rozwojowe z wykorzystaniem grantów, środków europejskich mogli korzystać z wiedzy i kompetencji uczelni wyższych.

– Myślę, że sprzęt m.in. do wirtualnego spawania i inne elementy, które się tutaj pojawiły, najlepiej świadczą o tym, jak świetnie wyposażony jest Wydział Mechaniczno-Technologiczny w Stalowej Woli. Myśląc o dobrej przyszłości, warto wybrać do studiowania Stalową Wolę i perspektywę wykorzystania praktycznie zdobytej wiedzy w naszej strefie przemysłowej – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

- Jest mi bardzo miło, że w imieniu Politechniki Rzeszowskiej mogłem podpisać porozumienie dotyczące tego, iż Politechnika będzie operatorem Laboratorium Międzyuczelnianego. Dzięki temu zwiększy się zakres możliwości badawczych nie tylko Wydziału MechanicznoTechnologicznego, ale całej Politechniki Rzeszowskiej. Ten dzisiejszy dzień, jest szczególny, ponieważ kontynuujemy i rozwijamy wieloletnią współpracę, ale niejako mamy nowe otwarcie. Wychodzimy do przedsiębiorców, do lokalnego biznesu z ofertą badawczą i to jest oferta, na podstawie której biznes, miasto i Politechnika Rzeszowska mogą zbudować coś lepszego z pozytywnymi efektami gospodarczymi. Chciałbym, żeby to Laboratorium pracowało dla dobra lokalnego biznesu - podsumował Rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama