Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Rekrutacja na Politechnice Rzeszowskiej. Sprawdź najpopularniejsze kierunki

Podziel się
Oceń

1 lipca Politechnika Rzeszowska rozpoczęła rekrutację elektroniczną na studia. Przyszli studenci mogą wybierać spośród 30 kierunków studiów na 7 wydziałach. Wśród nowości od października 2020 roku pojawią się: inżynieria farmaceutyczna, inżynieria środków transportu, geodezja i planowanie przestrzenne, transport oraz energetyka, a także 7 kierunków w języku angielskim.
  • Źródło: informacje prasowe
Rekrutacja na Politechnice Rzeszowskiej. Sprawdź najpopularniejsze kierunki
Politechnika Rzeszowska - Politechnika Rzeszowska
Kierunki, cieszące się największą popularnością to: lotnictwo i kosmonautyka, logistyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, informatyka, zarządzanie i architektura, a nawet finanse
i rachunkowość. W odpowiedzi na zapotrzebowanie dynamicznie zmieniającego się rynku i przyszłych pracodawców, chcąc spełnić oczekiwania młodych ludzi, wydziały oferują cały wachlarz kierunków niszowych. Kompleksowa oferta dydaktyczna dostępna jest na stronie Uczelni w Systemie Internetowej Rekrutacji. Aby dokonać rejestracji na wybrany kierunek, należy wejść na stronę www.rekrutacja.prz.edu.pl

Statystyki wskazują, że aktualnie zainteresowanie studiami na Politechnice Rzeszowskiej w niemal równym stopniu dotyczy kobiet i mężczyzn. Najwięcej kandydatów aspirujących na studia jest z województwa podkarpackiego, lubelskiego i małopolskiego.

Aby ułatwić wszystkim zainteresowanym kształceniem na Uczelni dostęp do informacji o procesie rekrutacji, w serwisie Facebook została uruchomiona grupa „Politechnika Rzeszowska – kandydaci na studia”. Za jej pośrednictwem przyszli studenci otrzymują odpowiedzi na wszelkie pytania oraz zapoznają się z ciekawostkami dotyczącymi Uczelni. Celem podjętej inicjatywy jest nie tylko przedstawienie oferty dydaktycznej Politechniki Rzeszowskiej, ale ukazanie możliwości rozwoju w kołach naukowych i organizacjach studenckich, czy też w samorządzie studenckim. Na bieżąco są wyjaśniane wszelkie wątpliwości kandydatów począwszy od oferty kierunków studiów poprzez pomoc materialną, aż po porady dotyczące życia studenckiego. Link do grupy: .https://www.facebook.com/groups/kandydaciPRz/

Tradycyjnie trwa również akcja „Pokój dla Żaka” prowadzona przez Samorząd Studencki, która wspiera studentów w poszukiwaniu zakwaterowania. Akcja jest realizowana przede wszystkim z myślą o studentach pierwszego roku, by ułatwić im odnalezienie się w nowym miejscu.

W okresie wakacyjnym osoby wynajmujące pokoje lub mieszkania mogą nieodpłatnie umieścić swoje oferty w bazie przygotowanej przez Samorząd Studencki. Dostęp do bazy jest darmowy zarówno dla studentów, jak i kandydatów na studia.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama