Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Urodziny Pub Spółdzielczy
Reklama Powiat Rzeszowski

Resovia Residence - pierwszy budynek wysokościowy

Podziel się
Oceń

Okolica istniejącego Stadionu Resovii przejdzie metamorfozę. W miejscu obecnego boiska planowana jest budowa nowoczesnego Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego, a tuż obok ma powstać kompleks mieszkaniowy Resovia Residence.
  • Źródło: MWM Architeksci
Resovia Residence - pierwszy budynek wysokościowy
Wizualizacje bloków Resovia Residence przy ul. Wyspiańskiego

Autor: MWM Architekci

Wzrost znaczenia miast jest wielkim wyzwaniem w zakresie infrastruktury, transportu, ochrony środowiska, opieki zdrowotnej edukacji i wielu innych, które składają się na nasze życie.

Gęste, pełne życia, kontaktów, interakcji, przeróżnych funkcji i aktywności miasto, to jest modelem cywilizacyjnym, który kształtujemy od kilku tysięcy lat i dla którego nie mamy alternatywy.

Z tego powodu kluczowym problemem miast jest dzisiaj zapobieganie niekontrolowanemu rozlewaniu się przedmieść i uzupełnienie zabudowy w szeroko pojmowanym śródmieściu.

Wieże mieszkalne w Rzeszowie

Sposób kształtowania zabudowy zespołu świadomie nawiązuje do tradycyjnej, kamienicowej zabudowy historycznych miast. Budynki sytuowane wzdłuż ulic, tworzą zwarty kwartał zabudowy o wyraźnie zaznaczonych pierzejach, co jakiś czas przerywany sekwencjami placów otwierających się na wewnętrzne, półpubliczne dziedzińce.

Rozczłonkowanie brył, świadome zastosowanie detalu i drobno wymiarowych elementów pozwala zmniejszyć poczucie skali i nadaje zabudowie przyjazny dla człowieka charakter.

Architekt Maciej Łobos opowiada o projekcie:
Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ola 06.09.2021 07:35
Tak własniw wyglada miasto ze jest duzo budynkow ! o to chodzi zeby budowac wysokie budynki aby zmiesciolo sie jak najwiecej mieszkań Są parki w maistach a jak ktos chce wiecej przyrody niech pojedzie na wycieczke za miasto. W miescie chodzi o rozwój!

qwerty 19.06.2021 10:42
Pozostaje tylko współczuć mieszkańców tych betonowych silosów. Beton, beton, beton i to wszystko na kilkudziesięciu arach. Ewentualny parking na płycie stadionu, ulica Wyspiańskiego staje się nieprzejezdna, brak szkoły, przedszkola, żłobka Genialne!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama