Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Akademia 50+ rozpoczęła rekrutację

Podziel się
Oceń

Nigdy nie jest za późno, by nauczyć się fotografować, opanować kolejny język obcy czy zacząć tańczyć – udowodnili to absolwenci poprzednich edycji Akademii 50+, działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Także podczas tegorocznej, jedenastej już edycji Akademii, na słuchaczy powyżej 50 roku życia czeka wiele ciekawych zajęć i możliwości do rozwijania swoich pasji. Rekrutacja potrwa do 11 października.
  • Źródło: informacja prasowa
Akademia 50+ rozpoczęła rekrutację
wykłady

Autor: materiały prasowe

Nigdy nie jest za późno, by nauczyć się fotografować, opanować kolejny język obcy czy zacząć tańczyć – udowodnili to absolwenci poprzednich edycji Akademii 50+, działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Także podczas tegorocznej, jedenastej już edycji Akademii, na słuchaczy czeka wiele ciekawych zajęć i możliwości do rozwijania swoich pasji. Rekrutacja potrwa do 11 października.

- Trudno na razie powiedzieć jak będzie wyglądał nadchodzący rok akademicki ze względu na epidemię – mówi dr Monika Struck-Peregończyk, Dyrektor Akademii 50+. - Wykłady i zajęcia dodatkowe będą realizowane przy zachowaniu aktualnie obowiązujących zasad sanitarnych – miejmy nadzieję, że pozwolą one na realizację wszystkich lub przynajmniej części zajęć w formie tradycyjnej.

W razie gdyby sytuacja epidemiczna się pogorszyła, zajęcia będą prowadzone w formie online: - Mamy za sobą takie doświadczenia z poprzedniego roku i były one dobre – mówi Dyrektor Akademii – Wszystkie wykłady odbyły się w tej formie i frekwencja była na nich bardzo dobra. Uczestnicy dostawali link do zajęć online, nie musieli się logować ani zakładać kont. Podczas wykładu widzieli zarówno wykładowcę, jak i omawianą przez niego prezentację multimedialną, mogli też zadawać pytania. Myślę, że uczestnictwo w wykładzie było dość proste nawet dla niezaawansowanych technicznie użytkowników – dodaje dr Struck-Peregończyk.

Wykłady będą odbywać się dwa razy w miesiącu (w środy) i będą trwać około 2 godzin lekcyjnych. Wyboru tematu zajęć dokonają słuchacze spośród propozycji zgłoszonych przez pracowników WSIiZ i zaproszonych gości. Zakres tematyczny wykładów jest bardzo szeroki i obejmuje takie zagadnienia jak m.in.: problemy współczesnego świata i Polski, turystyka (ciekawe miejsca w regionie, kraju i na świecie), wielokulturowy świat (obyczaje, religie), kultura (historia i współczesność: literatura, muzyka), florystyka i ogrodnictwo, finanse w życiu obywatela, zdrowie i medycyna, zdrowy styl życia. Tematom związanym ze zdrowiem jest w szczególności poświęcony cykl pt. „Akademia Zdrowia” – są to dodatkowe wykłady odbywające się raz w miesiącu.

W ramach Akademii 50+ słuchacze mogą skorzystać także z różnego typu zajęć dodatkowych. Tradycyjnie są to między innymi zajęcia językowe: j. angielski, niemiecki, włoski czy rosyjski (na różnym poziomie zaawansowania), zajęcia komputerowe, fotograficzne, malarstwo i rysunek, taniec towarzyski, Klub Nowoczesnego Rękodzieła, Klub Wolontariusza, treningi pamięci i koncentracji, Nordic walking, sekcja fotograficzna.

- W ubiegłym roku akademickim udało nam się uruchomić zajęcia dodatkowe w formie online, m.in. język angielski, trening pamięci i koncentracji, edukacja żywieniowa, klub wolontariusza, klub nowoczesnego rękodzieła, a nawet zajęcia z rekreacyjnej aktywności fizycznej w domu, w ramach których prowadzący pokazywał różnego rodzaju ćwiczenia dopasowane do możliwości i potrzeb uczestników – dodaje Dyrektor Akademii.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się cykl spotkań online z Kołem Naukowym Kosmetologii Estetycznej pod hasłem: „Kosmetyka i pielęgnacja cery dojrzałej”. Zajęcia prowadziły najlepsze studentki kierunku Kosmetologia, zaangażowane w działalność naukową i posiadające doświadczenie zawodowe. Była to pierwsza próba zaangażowanie studentów do prowadzenia regularnych zajęć dla słuchaczy i bardzo się udała. To też bardzo dobry przykład działań międzypokoleniowych.

Akademia 50+ oferuje także warsztaty. W ubiegłym roku były to warsztaty w formie online z zakresu informatyki i nowych technologii, psychologii i relacji oraz technik relaksacji. Przy Akademii 50+ działa również Klub Wolontariusza, realizujący wiele społecznie ważnych projektów dla lokalnych społeczności, organizowane są wycieczki oraz zabawy integracyjne, słuchacze mogą też korzystać z ulg w zakupie biletów np. do Filharmonii Podkarpackiej czy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Ponadto Słuchacze Akademii 50+ mają możliwość zakupienia karnetów na zajęcia w klubach fitness CALYPSO w Rzeszowie w wyjątkowo promocyjnej cenie (55 zł zamiast 149 zł). Karnet obejmuje możliwość nielimitowanych wejść i korzystania z wszystkich zajęć, siłowni oraz sauny. Co miesiąc z oferty Klubów Calypso korzysta wielu słuchaczy Akademii (przed pandemią było to nawet ok. 250 osób).

Działa także Klub Sportowy Akademia 50+, którego reprezentacja brała ostatnio udział w Olimpiadzie Sportowej Seniorów “Trzeci Wiek na Start” na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zawodnicy zdobyli tam 3 medale (na 7 konkurencji): Kazimierz Koniuszy zdobył złoto, Józef Kotulak brąz w pchnięciu kulą, zaś Waldemar Łodej srebro w konkurencji przełaje rowerowe.

W tym roku będziemy obchodzić 10-lecie działania Akademii 50+ – dodaje Dyrektor Akademii. Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować spotkanie z tej okazji i wspólnie poświętować.

Szczegółowe informacje na temat oferty Akademii 50+ można uzyskać TUTAJ lub pod numerem telefonu 17 866 12 78 w godzinach dyżurów (dyżury podane są na stronie internetowej Akademii 50+), a także pisząc na adres: [email protected].

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama