Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

"Polski Ład" w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim [INWESTYCJE]

Podziel się
Oceń

Ponad 1,7 mld trafi do samorządów na Podkarpaciu w ramach "Polskie Ładu". Jakie inwestycje za to zostaną zrealizowane w Rzeszowie, powiecie rzeszowskim oraz gminach powiatu rzeszowskiego?
 • Źródło: PUW
"Polski Ład" w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim [INWESTYCJE]
Od 2 lipca do 15 sierpnia trwał pierwszy pilotażowy nabór wniosków. Każda JST czy związek JST mógł zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym: jeden wniosek bez kwotowego ograniczenia, jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie przekroczyła 30 mln zł oraz jeden wniosek z dofinansowaniem nie przekraczającym 5 mln zł.- To historyczny moment, dla mieszkańców regionu. 1 mld 754 mln zł trafi do samorządów z terenu województwa podkarpackiego. Ta kwota zostanie przeznaczona na najważniejsze, najbardziej potrzebne, kluczowe inwestycje, które zostały wybrane przez naszych samorządowców - mówiła w trakcie konferencji prasowej wojewoda Ewa Leniart.

Najwięcej pieniędzy trafiło do Rzeszowa


W Rzeszowie za 35 mln zł rozbudowana zostanie droga powiatowa na przedłużeniu ul. Warszawskiej oraz poprawiona zostanie efektywność energetyczne budynków przedszkolnych i szkolnych.

- Te kilkadziesiąt milionów dla każdego z naszych miast trafi na bardzo potrzebne inwestycje. W imieniu moich kolegów prezydentów, mogę powiedzieć, że bardzo za te fundusze dziękujemy, zabieramy się do pracy, tak, aby jak najszybciej te środki zasiliły naszą gospodarkę - mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Z kolei niemal 15 mln zł zasili budżet starosty rzeszowskiego. - Te środki polepszą warunki funkcjonowania mieszkańców, ale także wszystkich środowisk na terenie powiatu rzeszowskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy rządowi za te środki - mówił w imieniu samorządowców z powiatu starosta Józef Jodłowski.

14, 9 mln zł wyniesie dofinasowanie do przebudowy drogi powiatowej Nr 1426R Błażowa - Piątkowa - Harta, którą do realizacji zgłosił powiat rzeszowski.

Lista inwestycji z Polskiego Ładu w Rzeszowie, powiecie rzeszowskim i gminach powiatu rzeszowskiego


Miasto Rzeszów
 • Poprawa efektywności energetycznej budynków przedszkolnych i szkolnych w Rzeszowie

 • Rozbudowa drogi powiatowej na przedłużeniu ul. Warszawskiej w Rzeszowie

Powiat rzeszowski
 • Przebudowa drogi powiatowej Nr 1426R Błażowa - Piątkowa - Harta o dł. 12,5 km, Etap I

Gmina Błażowa
 • Budowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Błażowa, Błażowa Dolna, Błażowa Górna, Futoma i Kąkolówka

Gmina Boguchwała
 • Budowa przedszkola i żłobka w Boguchwale na osiedlu Gaj

Gmina Chmielnik
 • Budowa szatni piłkarskiej w Chmielniku

 • Modernizacja, przebudowa i budowa przyszkolnych boisk sportowych na terenie Gminy Chmielnik

 • Odbudowa infrastruktury drogowo- mostowej na terenie Gminy Chmielnik

Gmina Dynów
 • Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Dynów

 • Remont dróg gminnych w Gminie Dynów

Gmina Głogów Małopolski
 • Rozdzielenie kanalizacji ogólnospławnej w Głogowie Małopolski - etap II

Gmina Hyżne
 • Poprawa gospodarki wod-kan poprzez budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Hyżne.

 • Poprawa infrastruktury drogowej poprzez modernizację sieci dróg na terenie Gminy Hyżne.

Gmina Kamień
 • Rozbudowa i modernizacja gminnej oczyszczalni ścieków w Nowym Kamieniu

Gmina Lubenia
 • Przebudowa dróg gminnych w Gminie Lubenia

Gmina Sokołów Małopolski
 • Budowa zakładu do przetwarzania odpadów komunalnych w Sokołowie Małopolskim oraz przebudowie rowu i wykonaniu urządzenia wodnego - etap I

Gmina Świlcza
 • Budowa rurociągu tłocznego kanalizacji sanitarnej do m. Rzeszowa wraz z rozbudową ujęcia wody w Przybyszówce

Gmina Tyczyn
 • Budowa segmentu dydaktyczno-żywieniowego przy Szkole Podstawowej w Tyczynie - etap II

 • Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Tyczyn zniszczonych w czasie powodzi w 2020 roku

Gmina Trzebownisko
 • Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Łące w zakresie zmiany technologii odwadniania i higienizacji osadów ściekowych


Wniosek jednej gminy nie został dofinansowany

Jak mówił na konferencji senator Ożóg, wniosek jednego z samorządów gminnych miał nie spełnić wymogów formalnych. Z opublikowanej listy wynika, że dofinasowania nie otrzymała Gmina Krasne.
Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
Reklama
Reklama