Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Ulicę Myśliwską czeka rozbudowa. Ratusz szuka projektanta

Podziel się
Oceń

Okres 11 miesięcy będzie miała firma na wykonanie projektu rozbudowy ulicy Myśliwskiej w Rzeszowie. W zamierzeniach ma to być spora inwestycja.
  • Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Ulicę Myśliwską czeka rozbudowa. Ratusz szuka projektanta

Autor: Grzegorz Bukała Urząd Miasta Rzeszowa

To będzie kolejna inwestycja ułatwiająca mieszkańcom osiedla Pogwizdów Nowy w poruszaniu się w tamtejszej części Rzeszowa. Pod koniec sierpnia władze miejskiego ratusza ogłosiły przebudowę kłopotliwego skrzyżowania ulicy Myśliwskiej z Pogwizdowską.

- Na duży problem na skrzyżowaniu ulic Myśliwskiej i Pogwizdowskiej zwrócili mi uwagę mieszkańcy najmłodszego rzeszowskiego osiedla - Pogwizdowa Nowego. Skrzyżowanie tych ulic jest bardzo niebezpieczne, jest na nim aż sześć punktów kolizyjnych i wielu kierowców nie wie jak na nim się zachować - mówił Konrad Fijołek.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Będzie przebudowa skrzyżowania na osiedlu Pogwizdów Nowy

Kolejną część ulicy Myśliwskiej czeka rozbudowa


Z kolei w piątek 29 października Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na wykonanie projektu rozbudowy ulicy Myśliwskiej na odcinku od ul. Pogwizdowskiej do ul. Św. Huberta.

W dokumentacji na stronach ratusza czytamy, że wykonawca będzie miał za zadanie zaprojektowanie m.in:
  • budowę brakującego chodnika przy ul. Myśliwskiej po południowej stronie drogi wraz z przebudową istniejących chodników w niezbędnym zakresie wraz z przejściami dla pieszych;

  • poszerzenie jezdni ul. Myśliwskiej do szerokości 7,0 m;

  • zaprojektowanie budowy dwóch zatok autobusowych;

  • przebudowę skrzyżowania z ul. Pogwizdowską;

  • przebudowę skrzyżowania z ul. Św. Huberta w niezbędnym zakresie;

  • przebudowę oświetlenia ulicznego wraz z doświetleniem skrzyżowań;

  • budowę urządzeń ochrony środowiska, bezpieczeństwa ruchu;

  • wycinkę istniejącej zieleni w niezbędnym zakresie;

  • przebudowę zjazdów, skrzyżowań z istniejącymi drogami oraz przebudowie sieci kolidujących, wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych.

W trakcie realizacji zamówienia projektant będzie musiał wykonywać także wszelkie niezbędne czynności konieczne do realizacji właściwych robót.

Na tę inwestycję rzeszowski ratusz zamierza przeznaczyć 120 tys. zł, z kolei jej długość szacowana jest na okres 11 miesięcy. Władze miasta czekają na oferty do 2 grudnia.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały przyszłości w Europie [REPORTAŻ]Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama