Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Policja kończy poszukiwania Mariusza Michalika. Jego zwłoki wyłowiono z Wisłoka

Podziel się
Oceń

Rzeszowska policja kończy poszukiwania zaginionego Mariusza Michalika. Badania DNA potwierdziły, że ciało wyłowione z Wisłoka należy do zaginionego 25-latka.
  • Źródło: policja
Policja kończy poszukiwania Mariusza Michalika. Jego zwłoki wyłowiono z Wisłoka

Autor: KMP w Rzeszowie

Przez wiele miesięcy policjanci z wydziału kryminalnego poszukiwali 25-latka, który zaginął 5 stycznia 2021 roku. Jak ustalili, mężczyzna wieczorem w dniu zaginięcia, wyszedł z mieszkania przy ul. Grabskiego.

Od tamtej pory nikt go już nie widział, a zaginiony z nikim nie nawiązał kontaktu. Jego zaginięcie zgłosiła rodzina w Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie, w miejscu zamieszkania. Ponieważ jednak do zaginięcia doszło w Rzeszowie, poszukiwania przejęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Poszukiwania 25-latka trwały prawie rok


Policjanci wspólnie ze strażakami sprawdzali akweny w rejonie zalewu na Wisłoku, kąpielisko Żwirownia oraz mniejsze zbiorniki. Przeszukiwali zbiorniki z wykorzystaniem sonaru oraz z udziałem płetwonurków.

Poszukiwania, dwukrotnie - w lutym i w marcu, prowadziła przy użyciu specjalistycznego sprzętu Grupa Specjalna Płetwonurków RP. Akweny oraz tereny przybrzeżne w pobliżu miejsca zaginięcia 25-latka, sprawdzili przewodnicy z psami wyszkolonymi do odnajdywania zwłok ludzkich na lądzie oraz w wodzie z Komisariatu Wodnego Policji we Wrocławiu.

Wspólnie ze strażakami funkcjonariusze sprawdzili Wisłok do jego ujścia do Sanu oraz odcinek Sanu do ujścia do Wisły.

Policjanci z wydziału kryminalnego sprawdzali również kilkadziesiąt sygnałów od osób, które jak przypuszczały, widziały zaginionego. Z każdą taką osobą rozmawiali oraz przeglądali zapisy monitoringu z miejsca i okolic, gdzie 25-latek miał być widziany. Niestety żaden z sygnałów nie potwierdził się.

Badania DNA: ciało wyłowione z Wisłoka to Mariusz Michalik

Przełom nastapił 27 października. Około godz. 4.50, dyżurny rzeszowskiej komendy został zawiadomiony o znalezieniu w zalewie nad Wisłokiem ludzkich zwłok.

Policjantów zawiadomił pracownik firmy prowadzącej prace przy pogłębianiu zalewu. Wstępne ustalenia wskazywały, że było to ciało zaginionego w styczniu mężczyzny. Po wykonaniu niezbędnych czynności na miejscu decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do dalszych badań, w tym badań DNA, które miały potwierdzić tożsamość zmarłego.

Zlecone przez prokuratora badania genetyczne potwierdziły, że jest to ciało zaginionego 25-latka. W związku z tym policjanci zakończyli prowadzone od 10 miesięcy poszukiwania.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama