Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Recydywista z Rzeszowa odpowie za kradzieże katalizatorów samochodowych

Podziel się
Oceń

Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Rzeszowa, podejrzanego o kradzieże katalizatorów samochodowych. Od lipca mężczyzna wyciął i ukradł katalizatory przynajmniej z ośmiu samochodów osobowych. Ponieważ mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa odpowie za swoje działanie w warunkach recydywy.
  • Źródło: policja.pl
Sprawą powtarzających się w różnych rejonach Rzeszowa kradzieży katalizatorów, zajmowali się m.in. policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Na podstawie zebranych informacji oraz własnych ustaleń, funkcjonariusze wytypowali mężczyznę mogącego mieć związek z tymi kradzieżami. To 28-letni mieszkaniec Rzeszowa. Z zebranych informacji wynikało, że mężczyzna może dokonać kolejnej kradzieży, po której będzie przebywał w miejscu swojego zamieszkania.

Na miejsce pojechali kryminalni i zatrzymali mężczyznę. W jego samochodzie znaleźli wycięty katalizator oraz narzędzia, m.in. szlifierkę kątową i tarcze do cięcia metalu, mogące służyć do popełnienia przestępstwa. W związku z tym 28-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
katalizator samochodowy
Katalizator


Jak ustalili kryminalni mieszkaniec Rzeszowa rozpoczął proceder w lipcu br. Od tego czasu wyciął i ukradł katalizatory z kilku samochodów w różnych rejonach Rzeszowa. Sprzedawał je w skupie złomu i nieznanemu mężczyźnie poprzez portal internetowy. Pieniądze przeznaczał na własne potrzeby.

Dalej sprawę poprowadzili policjanci z komisariatu na Baranówce. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, spowodowane przez podejrzanego straty oszacowali na ponad 24 tysiące złotych.

Przedstawili 28-latkowi siedem zarzutów kradzieży katalizatorów z ośmiu samochodów. Jeden zarzut dotyczył dwóch kradzieży popełnionych czynem ciągłym.

Ponieważ mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, wszystkie zarzuty dotyczą działania w warunkach recydywy, co skutkuje zwiększonym wymiarem kary. Podczas przesłuchania 28-latek przyznał się do winy.

Akta sprawy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Na wniosek policjantów, prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środków zapobiegawczych w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama