Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Fałszywi imigranci zauważeni przez mieszkańców

Podziel się
Oceń

Policjanci w Krośnie i Sanoku oraz funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej "postawieni na nogi". Otrzymali informację o grupie około 10 nielegalnych imigrantów na terenie gminy Rymanów. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna.
  • Źródło: terazkrosno.pl
Asp. sztab. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie potwierdził, że 16 listopada około godziny 12 policjanci otrzymali informację o osobach znajdujących się w miejscowości Bzianka w gminie Rymanów, które w nielegalny sposób miały przekroczyć granicę Polski ze Słowacją.

- Przybyli na miejsce policjanci nie potwierdzili treści zgłoszenia. Okazało się bowiem, że wskazane osoby to pracownicy firmy realizującej projekt melioracji w rejonie pasa drogowego - powiedział asp. sztab. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Major SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej dodała, że z informacji, jaka dotarła do pograniczników wynikało, że grupa około 10 osób była widziana przy drodze w kierunku Beska. Zdaniem zgłaszającego ludzie ci mieli mieć mokre ubrania, byli umorusani w błocie, wobec tego mogli to być nielegalni imigranci idący od granicy ze Słowacją.

- Po weryfikacji informacji z funkcjonariuszami odpowiedzialnymi za ochronę tego odcinka naszej granicy, którzy pojechali we wskazany rejon okazało się, że był to fałszywy alarm - poinformowała mjr Elżbieta Pikor.

Rzecznik podkreśliła również, że w związku z obecnie panującą sytuacja, Straż Graniczna cały czas monitoruje nie tylko granice zewnętrze.

- Każdy sygnał docierający do nas traktujemy poważnie, nie lekceważymy i sprawdzamy. W tym przypadku zgłoszenie, na szczęście, nie potwierdziło się - dodała mjr Elżbieta Pikor.

"Imigranci" okazali się pracownikami lokalnej firmy dokonującej melioracji w rejonie pasa drogowego.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama